שתף קטע נבחר

פרס: המוסלמים הם לא האויב שלנו

בפגישה עם ראש מועצת המסגדים והאימאמים בהודו, אמר הנשיא פרס: "זו לא מלחמה בין דתות ואם יש לנו אל אחד למה שלא נהיה משפחה אחת". האורח מהודו אמר: "אני מתפלל לאללה כי המלחמה תסתיים ויהיה כאן שגשוג ואהבה"

נשיא המדינה, שמעון פרס, אירח הבוקר (יום ו') במשכן הנשיא משלחת בראשות ראש מועצת המסגדים והאימאמים בהודו, האימאם מאולנה ג'מיל איליאסי, ודן עימו בנושא השלום במזרח התיכון ובחיזוק הקשר הבין-דתי בין היהדות לאיסלאם.

 

פרס אמר לאורח מהודו: "בשבילי זו חוויה חשובה לקבל אותך בבית הזה. אני יודע שאתה מייצג חצי מיליון אימאמים וקהילה מוסלמית בהודו, שמונה 180 מיליון מאמינים. זה מוכיח ביתר שאת שהאויב שלנו הוא לא המוסלמים ושהמוסלמים מבינים שאנחנו לא האויב שלהם. זו לא מלחמה בין דתות ואם יש לנו אל אחד למה שלא נהיה משפחה אחת".


האורח מהודו והנשיא פרס בבית הנשיא  (צילום: פלאש 90 / אנה קפלן)

 

הנשיא הביע תקווה כי דבריו של אימאם איליאסי יישמעו בקרב כל האנשים ללא הבדל דת ולאום. פרס הוסיף כי "חייבים להגיע לשלום עם שכינינו הפלסטינים" וכי ההנהגות משני הצדדים כנות במאמצים שלהן להגיע לשלום אמיתי וכולל וכי האתגר יהיה להוריד הסכמות אלה להסכם כתוב שימומש. "הם מחפשים דרך לנסח שלום שכבר קיים בראש. הקושי הוא לתרגם את ההסכמות שקיימות להסכם כתוב". הנשיא אמר לאורחיו כי "היות שאנו כתבנו את התנ"ך ואתם את הקוראן והוכחנו שיש לנו יכולת כתיבה - אין סיבה שלא יצליחו".

 

האימאם איליאסי סיפר לנשיא כי האוכלוסייה המוסלמית בהודו מתעניינת מאוד בנעשה באזור וכי חשוב לו לדעת כי תהליך השלום מתקדם. "אני שמח על כך שאני נפגש עמך מעומק ליבי. אני מתפלל לאללה כי המלחמה תסתיים ויהיה כאן שגשוג ואהבה. אנחנו רוצים לאחל לישראל צדק ושלמות. זו מדינה שיש לה טכנולוגיות חדישות והתקדמות וקידמה ואנו מקווים להתקדמות בסוגיית הפלסטינים."

 

האורח מהודו הוסיף כי הוא אינו מבין "למה השוני, הסכסוכים והעוינות למרות שאנחנו שייכים לאותה האם", וביקש מהנשיא "להביא לפיוס והפסקת שפיכות הדמים בעולם מתוך תקווה שיחול פה הביטחון, הפיוס והשלום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: פלאש 90 / אנה קפלן
פרס והמאולנה איליאסי
צילום: פלאש 90 / אנה קפלן
מומלצים