שתף קטע נבחר

אושר הכסף למיגון חלקי; אולמרט: "בלי קיצוניוּת"

הממשלה מקציבה 327 מיליון שקל למיגון שליש המבנים בטווח קסאם. עד 2010, מבטיח אולמרט, "ניתן מענה ראוי במערכת רב-שכבתית לתושבי שדרות ועוטף עזה", ואולם: "אין הכוונה למגן כל יחידת דיור וכל מבנה, אין מקום לקיצוניות". אחרי ברכות לתל-אביבים, שעשו שופינג בנגב המערבי - שיגר רה"מ איחולים גם לנציגינו על השטיח האדום, בהוליווד

רגע לפני שהוא ממריא בדרכו לפגישות מדיניות וכלכליות ביפן, מבטיח הבוקר (יום א') ראש הממשלה לתושבי הנגב המערבי: עד שנת 2010 תספק המדינה מענה לאיום הרקטות.

 

"ניתן מענה ראוי במערכת רב-שכבתית לתושבי שדרות ועוטף עזה מפני הקסאם", אמר אהוד אולמרט בפתח ישיבת הממשלה השבועית, במהלכה אישרו השרים את בקשתו לתקציב של 327 מיליון עבור חבילת המיגון, כפי שאושרה בשבוע שעבר בוועדת השרים.

 

אבל לדאבונם של התושבים, לא כל המבנים ימוגנו. "אין הכוונה למגן כל יחידת דיור וכל מבנה, ואין מקום לקיצוניות", הבהיר אולמרט באוזני עמיתיו לשולחן הממשלה.


מיגון בית-הספר הרוא"ה (צילום: זאב טרכטמן)

 

במסגרת התוכנית הנוכחית, ימוגנו רק 3,600 מתוך 8,000 הבתים הנמצאים בטווח הרקטות של רצועת עזה. מדובר בבתים בעלי מיגון קל, שתקרתם וקירותיהם חלשים ואינם מספקים הגנה בפני הקסאם. על מיגון 4,400 הבתים הנוספים, הנמצאים באותו טווח, יוחלט רק בעוד כשנתיים.

 

אולמרט שיבח את ההמונים, שנהרו שלשום לשדרות כדי לערוך דווקא

 שם את הקניות לשבת. "זה לא תחליף לדברים אחרים, אבל זו סולידריות שטוב שקיימת", אמר.

 

אבל לא רק למצב העגום בשדרות התייחס ראש הממשלה בפתח הישיבה. הוא לא שכח גם את מה שיתחולל הלילה על השטיח האדום בלוס-אנג'לס: "אני מאחל הצלחה לשחקני 'בופור' ומקווה שיחזרו עם הפרס - זה מגיע לתעשיית הקולנוע, שהתקדמה בשנים האחרונות", אמר, בציפייה לאוסקר.


פורסם לראשונה 24/02/2008 09:54

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתמגנים בשדרות
צילום: גדי קבלו
מענה רב-שכבתי: אולמרט
צילום: AFP
מומלצים