שתף קטע נבחר

3 חמושים נהרגו בתקיפות של צה"ל ברצועת עזה

שני חמושים נהרגו ושלושה אחרים נפצעו בתקיפה של צה"ל באזור חאן יונס. כעבור שעה תקף צה"ל גם בצפון הרצועה, והרג חמוש נוסף. הבוקר צפויה להתפרש "שרשרת אנושית" לאורך רצועת עזה במחאה על סבל הפלסטינים

גורמים פלסטינים ברצועת עזה דיווחו הלילה (ב') כי שלושה חמושים נהרגו בשתי תקיפות של צה"ל בדרום הרצועה. צה"ל אישר כי תקף בשני המקרים.

 

התקיפה הראשונה ארעה סמוך לשעה 1:15 בלילה. גורמים ברצועה טענו כי כלי טיס של חיל האוויר ירה לעבר החמושים שהוצבו סמוך לגדר הגבול. שני חמושים נהרגו ושלושה נוספים נפצעו. צה"ל הודיע כי תקף כמה חמושים באזור חאן יונס שבדרום הרצועה, וכי זוהתה פגיעה.

 

סמוך לשעה 2:15 ארעה תקיפה נוספת, הפעם בצפון רצועת עזה. גורמים בחמאס טענו כי צה"ל הרג חמוש ופצע שניים נוספים. הצבא אישר את דבר התקיפה.

 

כוחות צה"ל השלימו אמש את פעילותם באזור דהנייה שבדרום הרצועה. במהלך הפעולה נחשפו חמש מנהרות המשמשות להברחת אמצעי לחימה. כמו כן, נעצרו כ-50 חשודים בפעילות טרור לצורך חקירה ראשונית. בפעילות השתתפו כוחות מגדוד "שקד" של גבעתי, וכן כוחות שריון ויחידת "יהלום" של חיל ההנדסה. במהלך הפעילות נורתה אש לעבר הכוחות במספר מקרים. החיילים השיבו אש אל מקורות הירי. לא היו נפגעים לכוחות צה"ל.

  

צה"ל פועל בחודשים האחרונים באופן רציף באזורים שונים ברצועת עזה, כאשר דפוס הפעולה הוא כניסה מוגבלת בזמן ובהיקף לאזור מסוים לצורך איתור משגרי רקטות, או איתור מנהרות נשק ואמצעי לחימה. לפני שבוע בדיוק נפצע קשה לוחם של סיירת מטכ"ל בפעילות ליד מעבר כרם שלום בדרום הרצועה. הוא נפגע מאש של צלף, וחבריו לכוח הרגו את הצלף.

 

הבוקר: מחאת המונים

התקיפה הלילה ארעה לקראת מחאת "השרשרת האנושית" שמתכנן חמאס לשעות הבוקר ברצועת עזה. החל בשעה 10 בבוקר צפויה להתפרש שרשרת אנושית לאורך של יותר מ-50 קילומטרים מצפון הרצועה ועד דרומה.

 

גורמי ביטחון הבהירו שלא ייאפשרו בשום אופן לפלסטינים לפגוע בגדר או לחצות אותה. גורמים בחמאס ציינו כי השרשרת תהיה הארוכה ביותר שנערכה מאז המצור על הרצועה וכי היא נועדה להמחיש את הסבל שנגרם לפלסטינים כתוצאה מהמצור.

  

בחמאס אמרו עוד בשעות שלפני מחאת ההמונים כי אנשי הארגון אינם נערכים לפריצת המעבר וכי המפגינים ישאו סיסמאות נגד המצור ודגלים. עם זאת, בארגון אמרו כי אנשיהם לא יכולים להבטיח במאת האחוזים כי העניין לא יגלוש לעימות מול החיילים, אך הביעו תקווה כי השרשרת האנושית לא תצא מכלל שליטה.

 

ממלאת מקום ראש הממשלה, ציפי לבני, ושר הביטחון, אהוד ברק, הודיעו לקראת מחאת חמאס כי "ישראל תגן על שטחה ותמנע חדירה לגבולותיה הריבוניים". בתום שיחה שערכו ברק ולבני, הממלאת את מקומו של ראש הממשלה אולמרט שטס לביקור עבודה ביפן, יצאה הודעה משותפת שבה נאמר: "חמאס עומד מאחוריי פעילות מכוונת המעמידה אוכלוסייה אזרחית בחזית ולא בפעם הראשונה".


פורסם לראשונה 25/02/2008 01:57

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
חיילי צה"ל בדרום הרצועה, אתמול
צילום: AFP
מומלצים