שתף קטע נבחר

סולחה בעבודה: פרץ נפגש עם בן אליעזר

הסכסוך בין השניים החל עוד בתקופתו כהונתו של עמיר פרץ כיו"ר העבודה ושר הביטחון. ל-ynet נודע כי השניים נפגשו הערב בביתו של ח"כ מרציאנו בניסיון ליישר את ההדורים. פרץ מקווה לחזור לזרם המרכזי במפלגה ואולי אף לשקם את יחסיו עם ברק

יושב ראש מפלגת העבודה לשעבר, חבר הכנסת עמיר פרץ, נועד הערב (יום ב') עם שר התשתיות, בנימין בן-אליעזר, אחרי תקופה ארוכה של נתק ומתיחות. ל-ynet נודע כי השניים נפגשו בביתו של חבר הכנסת יורם מרציאנו בלוד, בניסיון ליישר את ההדורים.

 

הסכסוך בין פרץ לבן אליעזר החל עוד בתקופת כהונתו של פרץ כיושב ראש המפלגה ושר הביטחון. באותם ימים תקף בן-אליעזר את פרץ בפורומים סגורים, ופעמים רבות האשים אותו בפגיעה קשה בעבודה. הוא השתמש בביטויים קשים נגד מנהיגותו.

 

במהלך הפריימריז לראשות מפלגת העבודה, כאשר בן-אליעזר היה מראשי מטהו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, חילוקי הדעות הפכו לקרע מוחלט בין השניים. ח"כ מרציאנו היה זה שתיווך בין השניים וארגן את הפגישה הערב בניסיון לשקם את מערכת היחסים העכורה בין השניים ועל מנת להחזיר את פרץ לזרם המרכזי במפלגה.

 

מאז שהפסיד את הבחירות לראשות העבודה, פרץ בידל את עצמו פרץ מהיו"ר ברק ולמעשה גם מיתר סיעת העבודה.

 

פגישתו של פרץ עם בן אליעזר אמורה להחזיר את פרץ לזרם המרכזי של העבודה ואולי להוביל גם לסולחה עם ברק בעתיד. פרץ אמר בעבר כי הוא מוכן להיפגש עם ברק בכל עת ובכל מקום, ולהיות שותף לחיזוקה של המפלגה. הנתק בין ברק לפרץ קיים אף הוא זה זמן רב, וח"כ מרציאנו, המקורב לפרץ, מנסה לתווך גם בין שני אלה.

 

בתוך כך, פועל מרציאנו גם להחזרתו של פרץ לשולחן הממשלה. פרץ עצמו אמר בראיון ל-ynet לאחר פרסום דו"ח ועדת וינוגרד כי הוא שוחח עם ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בנושא, אולם הוא אינו מעוניין בשלב זה לחזור לממשלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרץ. חוזר למרכז?
צילום: גיל יוחנן
צילום: אלכס קולומויסקי
בן אליעזר. נתק ארוך
צילום: אלכס קולומויסקי
מרציאנו. מתווך
צילום: גיל יוחנן
מומלצים