שתף קטע נבחר

מחאה: עמותה משדרות סירבה לקבל פרס בכנסת

עמותה המסייעת לאוכלוסיות חלשות בנגב המערבי סירבה לקבל את פרס יו"ר הכנסת לאיכות חיים בסך 40 אלף שקל. "איך נקבל פרס על כך, כשאיננו חשים בטוחים לשלוח את ילדנו לבית הספר", שאל המנכ"ל. היו"ר איציק הסכימה: "מגיע לכם לחיות בשלום בשדרות"

שלא על מנת לקבל פרס: עמותת "גוונים", המסייעת לאוכלוסיות חלשות בשדרות ובנגב המערבי, סירבה לקבל היום (ג') את פרס יו"ר הכנסת לאיכות חיים בסך 40 אלף שקל. "קשה לנו לקבל פרס על איכות חיים, כשאנחנו אפילו לא יכולים לחוש בטוחים כשאנו שולחים את הילדים לבתי הספר", הסביר מנכ"ל העמותה, ניתאי שרייבר.

 

עשרות מתושבי שדרות, שהגיעו לאירוע קבלת הפרס, לבשו חולצות אדומות עם כיתוב: "רוצים לחיות בשדרות". כשעלה שרייבר לבמה, הוא אמר: "באמת קשה לי למצוא את עצמי במעמד שמקבל תשומת לב תקשורתית רבה, זה לא משהו שהוא בתחום העיסוק שלנו, אבל אנחנו מרגישים שהגענו לקצה. 

 

"אנחנו מאוד מעריכים את הוועדה, את מעמד הענקת הפרס ואת הכנסת - שאין לפגוע בכבודה. עם זאת, החלטנו מצפונית שכרגע לא מתאים לנו לקבל את הפרס".

  

היו"ר איציק לא נעלבה, אלא הביעה אמפתיה: "אתם צודקים, מגיע לכם לחיות בשלום בשדרות. אנחנו מאוד מודים לכם, ואנחנו אפילו שמחים שאתם עושים פה מחאה תרבותית ושקטה".  איציק אף הדגישה בפני המוחים ואמרה כי הכנסת היא גם ביתם.

 

טרם חלוקת הפרסים אמרה איציק כי "פרסי איכות החיים מוענקים לאנשים טובים, שתרמו להטמעת איכות החיים בחברה

הישראלית. פעילות הזוכים היא תרומה אמיתית לחברה יפה יותר". באירוע נכחו גם מספר חברי כנסת.

 

עמותת גוונים נוסדה בשנת 1994, ביוזמת חברי הקיבוץ העירוני "מגוון" בשדרות. חלק ניכר מפעילותה מתרכז בסיוע לאוכלוסיית המטופלות על ידי שירותי הרווחה והבריאות ביישובים שונים. בנוסף אליה, זכו בפרס עמותת "זיו נעורים", עמותת "למענך למודעות", העמותה לקידום השכלת נשים בדואיות בנגב, עמותת אנוש - סניף שדרות, ואגודת "עלי שיח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שרייבר בכנסת
צילום: דודי ועקנין
המוחים באדום
צילום: דודי ועקנין
מומלצים