שתף קטע נבחר

אהוד ברק רמז: ייתכנו בחירות עוד לפני נובמבר

יו"ר העבודה התייחס למועד הבחירות האפשרי, לראשונה מאז פרסום דו"ח וינוגרד. "אל תהיו בטוחים שהבחירות לרשויות המקומיות יהיו לפני הבחירות הכלליות", אמר בכנס של פעילי המפלגה, "אנחנו לא חוששים מבחירות, גם אם יהיו בעוד תשעה, עשרה או 15 חודשים"

לראשונה מאז פרסום דו"ח וינוגרד המלא, התייחס הערב (יום ג') יו"ר מפלגת העבודה, אהוד ברק, לאפשרות שהבחירות הכלליות יתקיימו עוד השנה. ברק אמר בכנס מפלגתי: "אל תהיו בטוחים שהבחירות לרשויות המקומיות יהיו לפני הבחירות הכלליות. אנחנו לא חוששים מבחירות, גם אם יהיו בעוד תשעה, עשרה או 15 חודשים". הבחירות לרשויות המקומיות אמורות להיערך בחודש נובמבר.

 

ברק דיבר בכנס של סיעת העבודה בהסתדרות בתל אביב, בו השתתף גם מזכ"ל העבודה ח"כ איתן כבל. ברק התייחס גם לגרעונות של מפלגת העבודה ואמר כי כרגע אין לעבודה כסף אפילו להעסיק עוזרים במפלגה. מאז נבחר ברק לראשות המפלגה נערך ניסיון למכור חלק גדול מהנכסים של המפלגה כדי לצמצם את הגירעון ולאפשר למפלגה לפעול. חובותיה של העבודה נעים סביב ה-130 מיליון שקל.

 

מקורביו טוענים שדבריו על מועד הבחירות אינם מפתיעים, משום שלדבריהם ברק התבטא בנושא בעבר. לאחרונה אמר ברק כי טרם החליט על מועד הבחירות המועדף עליו. ברק, שהודיע בתחילת החודש כי אינו פורש מהממשלה בעקבות דו"ח וינוגרד, אמר כי כאשר יקבל את ההחלטה "המהלך יאחד את סיעת העבודה".

 

בכירים בעבודה אמרו בעקבות דבריו של ברק כי "הבעיה המרכזית שלנו כעת היא למצוא עילה לפרישה מן הממשלה, כזו שגם הציבור יקבל. אם לא פרשנו אחרי ועדת וינוגרד, מה בדיוק תהיה העילה שלנו לפרוש לפני נובמבר ולהוביל לבחירות כלליות". הגורמים ציינו כי יש לקחת את דבריו של שר הביטחון בערבון מוגבל, ולא להתייחס אליהם כאלה הצהרת כוונות להוביל באמת לבחירות כלליות עוד השנה.

 

גם יו"ר ש"ס, אלי ישי, התייחס החודש למועד הבחירות העתידי. בכנס של פעילי התנועה אמר ישי: "אני לא יודע כמה זמן הממשלה הזאת תחזיק מעמד, אני מעריך כי בקרוב תהיינה בחירות ואולי עוד אפילו לפני הבחירות לרשויות המקומיות".

 

ישי חזר והדגיש שמועצת חכמי התורה קבעה כי ש"ס לא תשב בממשלה יום אחד נוסף, אם יתחיל משא ומתן עם הפלסטינים בנושא ירושלים. ישי קרא לנציגים שנכחו במקום להיערך לבחירות ברשויות המקומיות בחודש נובמבר ולהכין את פעילי המפלגה בערים השונות לקראת הבחירות בהן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק. בחירות קרובות?
צילום: דניאל בר און/ג'יני
מומלצים