שתף קטע נבחר

הכנסת בעד הטבות לשדרות, הממשלה התנגדה

הממשלה החליטה להתנגד לחוק שיזם ח"כ סילבן שלום למתן הטבות כלכליות לעסקים באזור שדרות ועוטף עזה, אבל הכנסת חשבה אחרת וקיבלה את ההצעה בהצבעה טרומית

הקואליציה שוב הפסידה: מליאת הכנסת אישרה היום (ד') בקריאה טרומית בניגוד לעמדת הממשלה הצעת חוק שנועדה להעניק שלל הטבות כלכליות לעסקים קטנים ובינוניים בעת לחימה. 34 ח"כים תמכו בה, ו-22 התנגדו.

 

על-פי הצעת החוק שאותה יזם ח"כ סילבן שלום (ליכוד) יינתנו בין היתר הטבות במס, פיצויים על נזק כלכלי, הקמת קרן סיוע לעסקים קטנים ובנוניים ומתן חריגה באשראי לבעלי עסקים שנמצאים באיזורים מוכי לחימה. שלום הסביר כי כעת יסייע החוק לעסקים באזור שדרות ועוטף עזה.

  

לפני ההצבעה אמר השר אלי ישי שהשיב בשם הממשלה: "לצערי, ועדת שרים החליטה להתנגד להצעת החוק. הממשלה עושה רבות אבל יש עוד הרבה מה לעשות. החוק הוא חוק טוב אבל לצערי הממשלה מתנגדת. אני יודע שהממשלה מתנגדת. אני לא יכול לומר דברים בניגוד למצפוני".  

 

ישי עצמו נעדר מההצבעה על הצעת החוק, אולם מספר מחברי הקואליציה הצביעו בעד הצעת החוק - ונגד עמדת הממשלה, בהם חברי הכנסת דוד טל, שי חרמש וזאב אלקין מקדימה; עמיר פרץ ויורם מרציאנו מהעבודה; חיים אמסלם, יעקב מרגי, דוד אזולאי, ושלמה בנזרי מש"ס.

  

בדברי ההסבר להצעת החוק כתב שלום: "מדינת ישראל רואה בעסקים קטנים ובינוניים מקור חשוב לצמיחת המשק וליצירת מקומות תעסוקה יציבים ובריאים מבחינה כלכלית. עסקים אלה נותנים לעיתים פתרון מתאים לצורכי תעסוקה של אוכלוסיות באזורים מוכי אבטלה ומהווים מקור פרנסה חשוב לאוכלוסיה החיה באזורים אלה .אולם יחד עם זאת עסקים אלה הם הראשונים להיפגע ממצבים לא שגרתיים המקשים על תפקוד רציף. חוק זה בא להגן על יכולת ההישרדות והקיום של העסקים הקטנים והבינוניים, למנוע קריסה כלכלית, ולסייע בשיקום עסקי באזורים מוכי מלחמה". 

 

לאחר ההצבעה אמר שלום: "זו תבוסה קשה לקואליציה ויום שמח לתושבי שדרות ועוטף עזה. הכנסת הצביעה ברוב על מתן סיוע לעסקים קטנים ובינוניים. הצעת חוק זו תסייע להם לשמור על עסקיהם מפני קריסה לאור המצב הבטחוני". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סילבן שלום
צילום: ניב קלדרון
מומלצים