שתף קטע נבחר

מי ביטל אישום על נהיגה בגילופין? הגרפולוגית

בדיקת "ינשוף" גילתה כמות חריגה של אלכוהול בדמו של נהג. כשלמד את התיק, הבחין עורך דינו בפרט מחשיד: על הטפסים השונים הופיעו חתימות שונות - אך כתב היד בכולן היה דומה. ל-ynet נודע שאת החשד אימתה גרפולוגית - ובאורח פלא, התיק נסגר. המשטרה: האישום בוטל מחוסר ראיות ובשל טעות שנעשתה בתום לב

דווקא בתקופה בה מתנהל מאבק הסברתי מואץ נגד תופעת הנהיגה בשכרות המסכנת חיים - נראה שטיפול רשלני מצד המשטרה הוביל לביטולו של כתב אישום נגד נהג, שבדמו התגלתה כמות אלכוהול החורגת בהרבה מהמותר בחוק. עורך-דינו של הנאשם טוען שחשף את התביעה המשטרתית במערומיה בבית-המשפט לתעבורה בקריית-גת, ולקוחו נוקה מכל אשמה.

 

ל-ynet נודע כי המקרה המביך אירע לאחר שהתגלה כי מי שחתם על כל הטפסים המשטרתיים בתיק הוא אותו שוטר, אך בשמות שונים. התביעה המשטרתית הודיעה כי היא חוזרת בה מכתב האישום נגד מהרט אברראו.

 זאת למרות טענתה, כי כאשר נעצר לבדיקה שגרתית במאי 2007, זיהה ה"ינשוף" כמות אסורה של אלכוהול בדמו.

 

סנגורו של הנאשם, עו"ד דוד קולקר, הבחין כאשר למד את התיק, כי הטפסים הרבים שעל המשטרה למלא חתומים בכתב יד זהה, ובכל פעם מצוין שם אחר של שוטר. הוא העביר את הטפסים לגרפולוגית, המשמשת בין היתר כעדה מומחית מטעם בתי-המשפט בתחום.

 

בחוות דעתה ציינה הגרפולוגית, קרן רווה, כי כתב היד במסמכים הוא בעל דמיון רב ומובהק לכתב ידו של רס"ר אייל מכלוף, ולכן ניתן להסיק בסבירות גבוהה מאוד כי על כולם חתום למעשה אותו אדם. כאשר הגיעו הצדדים לדיון במשפט הודיעה התובעת, עו"ד אינה סוחרב, כי היא חוזרת בה, ולא תגיש את כתב האישום מחדש.

 

"המשטרה ניסתה להשיג עסקת טיעון"

עו"ד קולקר, המתמחה בעבירות תעבורה, אומר לאחר שבוטל כתב האישום כי השוטרים נתפסו בזיוף ניירת, במטרה להרשיע נהגים בנהיגה בשכרות. "לפני שהתובעת חזרה בה מכתב האישום היא ניסתה להגיע איתי להסדר

טיעון - ואני סירבתי", סיפר ל-ynet. "היא כנראה הבינה את הבעיה ולכן נאלצה לחזור בה מכתב האישום".

 

קולקר הוסיף: "המשרד שלנו עושה רבות בעניין האכיפה הפרועה נגד השכרות. השוטרים מאומנים להביא הרשעות, ובמשטרה מייצרים מערכת של כמעט עשרה טפסים, כשכל אחד נועד לסגור פינה אחרת. אנחנו הבנו שהמסמכים האלה במקרה הזה בעייתיים מאוד".

 

מאגף התנועה במשטרה נמסר בתגובה כי טענת הסנגור, בדבר זיוף מסמכים ופברוק נתונים - היא חסרת שחר. "אנו דוחים את ניסיונו של עו"ד קולקר להציג את הדברים כזיוף. מדובר בבעיה בתיעוד הראיות ובטעות מקצועית של השוטר, שנעשתה בתום לב". עוד טוענים במשטרה כי התיק נסגר מחוסר הוכחות בטרם נשמעו הראיות. "על מנת למנוע הישנות מקרים דומים בעתיד, הנחנו את הקצינים לרענן את הנהלים ולהנחות את השוטרים שיקפידו לתעד בעצמם כל פעולה שנערכה על ידם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ויז'ואל/פוטוס
אילוסטרציה
ויז'ואל/פוטוס
עו"ד דוד קולקר
מומלצים