שתף קטע נבחר

ברק באשקלון: ההידרדרות באחריות חמאס

שר הביטחון, אהוד ברק, ביקר באשקלון - יום לאחר פגיעת עשר רקטות בעיר. הוא נועד עם ראש העיר, אנשי מד"א, מכבי אש, משטרה וגורמים נוספים. אמש הורה ברק להפעיל את מערכת ההתרעה "צבע אדום" בעיר. במהלך היום נורו חמש רקטות קסאם מרצועת עזה - כולם לאזור שדרות

יום לאחר פגיעת רקטות הגראד באשקלון, ביקר בצהריים (יום ו') שר הביטחון בעיר. במהלך הביקור התייחס ברק להסלמה בגבול הדרומי, ואמר: "תגובת ישראל מתחייבת ומתבצעת. ההידרדרות היא באחריות חמאס, והוא גם יישא בתוצאות".

 

בביקורו באשקלון נועד שר הביטחון עם ראש העיר, רוני מהצרי, ואמר לו כי "הממשלה תעשה הכל בכדי שלא יהיה ירי על אשקלון".


"הממשלה תעשה הכל". ברק באשקלון (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

 

בפגישה אף נידונה האפשרות לחלק את העיר למספר רבעים, שרק בהם תופעל מערכת ההתרעה - זאת כדי לצמצם את הפגיעה בשגרת היום של תושבי העיר.

 

בישיבה סיפר מהצרי לברק ווילנאי על אירועי פורים המתוכננים בעיר. סגן השר אמר בתגובה כי יש לערוך את האירועים כסדרם, ולא להיכנס לפאניקה. נוכח ההסלמה בדרום, הורה אמש ברק להפעיל את מערכת "צבע אדום" גם באשקלון.

 

בהמשך הסיור שמע ברק על המציאות בעיר מפי אנשי מד"א, מכבי האש, פיקוד העורף, משטרה וכן גורמי רווחה וחינוך. כמו כן ביקר השר בבית שנפגע אתמול מרקטת הגראד. אל שר הביטחון התלוו סגנו, מתן וילנאי, וסמנכ"ל המשרד, ויקטור בר גיל.

 

במהלך היום נורו לעבר ישראל שבע רקטות קסאם, רובן לעבר שדרות. שתיים מן הרקטות שנחתו בשדרות פצעו אשה באורח קל. ארבעה בני אדם לקו בחרדה ונזק נגרם לבתים. 

 

בשעות אחר הצהריים ירו חמושים פלסטינים שתי רקטות מצפון רצועת עזה. אחת נחתה בשטח פתוח בתחום המועצה האזורית שדות נגב ורקטה נוספת נחתה באזור המועצה האזורית אשכול. בשני המקרים לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. גדודי אל-קודס, הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי, מסרה כי אחת הרקטות שנורו היא משופרת בעל טווח פגיעה של 20 קילומטרים.

 

בהכנת הידיעה השתתף עלי ואקד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק במקום הפגיעה
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
מומלצים