שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  המלך ליר חוזר

  ההפקה של הבמאי יוסי יזרעאלי, שעלתה בחוג לתיאטרון באוניברסיטת תל אביב בו לימד במשך שלושה עשורים, חוזרת לבמה לסבב הצגות נוסף

  ההצגה "המלך ליר", שביים יוסי יזרעאלי כמחוות פרידה מהחוג לתיאטרון באוניברסיטת תל אביב, בו לימד כשלושה עשורים, חוזרת לבמה לסבב נוסף של הרצות. את תפקיד ליר בהצגה מגלם שחקן תיאטרון הקאמרי ובוגר החוג יצחק חזקיה, ולצדו משתתפים בוגרי, מורי ותלמידי החוג לדורותיהם.

   

  בעקבות שבחי הביקורת והעניין שעוררה ההפקה, הוחלט להחזיר אותה לבמה לחמש הופעות נוספות, שהראשונה שבהן תיערך ב-14 במרץ באולם התיאטרון של החוג בבניין גילמן שבקמפוס האוניברסיטה ברמת אביב.

   

  "המלך ליר" היא הפקה ייחודית המתאפיינת בכך שכל תפקידי המשחק, ההפקה, העיצוב והארגון מבוצעים בהתנדבות ובשיתוף פעולה ראשוני בין תלמידי החוג בהווה לבין מוריו ובוגריו, שעוסקים במקצועות התיאטרון, ובכללם מעצב התפאורה סשה לישיאנסקי, מעצב התאורה בן ציון מוניץ ומעצבת התלבושות יהודית אהרון.

   

  "המלך ליר" נחשב כפסגת יצירתו של גדול המחזאים ויליאם שקספיר והוא עוסק בטרגדיה של העברת השלטון מאבות לבנים. תחת שרביטו של יוסי יזרעאלי נשענת ההצגה בראש ובראשונה על ניתוח מעמיק של הטקסט הקלאסי המיוחד במינו, וחושפת בעדינות אכזרית את העושר והמורכבות שביצר האדם, חולשותיו, כסילותו, קוצר ראותו והמחיר שהוא משלם בעדם. את המחזה תרגם פרופסור אבי עוז ואת ההצגה מלווה מוזיקה מקורית שכתבה ומבצעת הפסנתרנית אדי זיסמן.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חזקיה בתפקיד ליר. אבות ובנים
  צילום: יעל רוזן
  לאתר ההטבות
  מומלצים