שתף קטע נבחר

דיכטר: עירי נובלת - אנחנו מסתפקים בצבע אדום

"הפעילות הנועזת של גבעתי והשיריון לא עוצרת את הקסאם והקטיושה", הטיח בעמיתיו השר לביטחון פנים, בעצמו תושב אשקלון. את המחבלים כינה "מוצר מתכלה", את האזרחים המספקים להם מגן אנושי - "מחבלים לכל דבר". הזהיר: "במו ידינו אנו מייצרים אווירה של יישובי רפאים, אם לא נאשר את תוכנית צה"ל - נישא באחריות"

צה"ל פועל קרקעית ואווירית, והפלסטינים מונים כבר יותר ממאה הרוגים בעזה מאז יום רביעי. אבל גם אחרי הבטחתו של ראש הממשלה, להתמיד במבצע בעזה חרף הביקורת העולמית - את השר אבי דיכטר, תושב אשקלון המופגזת, זה לא מספק.  

 

"אזרחי ישראל אינם מוצר מִתכלה, לא פיזית ולא נפשית. אני מצפה שתורה לצה"ל להפסיק לחלוטין את ירי הרקטות לעבר ישראל, בכל מחיר", הטיח באולמרט השר לביטחון פנים.

 

הנחיות פיקוד העורף לתושבי אשקלון ועוטף עזה

 

"החל מיום רביעי", הזכיר דיכטר, "עברנו מ-25 אלף איש תחת איום הרקטות ל-250 אלף. אשר יגורנו בא. פרט להוספת התרעת 'צבע אדום' ל-130 אלף תושבים, מה השתנה?".

 

השר, ראש השב"כ לשעבר, מתח ביקורת על הפעילות המתבצעת

בשטח: "הפעילות הנועזת והחכמה של צה"ל - של גבעתי והשיריון יחד עם השב"כ מזרחית לג'בליה - אינה גורמת להפסקת הקסאמים והקטיושות. לא לעבר שדרות, לא לעבר אשקלון, לא לעבר יישובי עוטף עזה ולא לעבר נתיבות. במו עיני ראיתי עיר שמתחילה לסבול, שמתחילה לנבול. מטחי הקטיושות התפזרו על כל פני עירי, מכפר סילבר במזרח ועד הים במערב; משכונת שמשון וגבעת ציון בדרום ועד ברנע בצפון. אסור להרחיב את הרולטה העזתית, חייבים לעצור אותה עכשיו".

 

על הנעשה בעזה, אמר דיכטר: "אין לתושבים שם מה לעשות שם, פרט

 למשחק במלחמה ומוות. אנחנו יורים לעבר מי שהוא מחבל - הם יורים לעבר מי שהוא יהודי. כך לא בונים הרתעה. אזרחים עזתים שאינם בטווח הקרוב למחבלים, אינם נמצאים בסכנה. לעומת זאת, יהודים הנמצאים בטווח הרקטה נמצאים בסכנה".

 

"אנו מייצרים אווירה של יישובי רפאים במו ידינו, במו מדיניותנו", המשיך דיכטר. "המחבלים, בניגוד לחיילי צה"ל ולאזרחי מדינת ישראל, הם מוצר מתכלה, שיש לעוצרם ולהורגם. במצב מלחמה מול ישות טרור אין להירתע מלפגוע במחבלים המבקשים לבצע פיגוע טרור מתוך מעטפת של אזרחים. אזרחים המספקים מגן אנושי למחבלים הם מחבלים לכל דבר".

 

"אדוני ראש הממשלה", סיכם דיכטר, "אני מצפה שתורה מכאן היום לצה"ל להפסיק לחלוטין את ירי הרקטות לעבר ישראל בכל מחיר ולהנחות את צה"ל להציג עד יום רביעי בקבינט את הדרכים והצרכים כדי לממש יעד זה. אני מקווה שהקבינט יחליט ביום רביעי לאמץ את מדיניות צה"ל. והיה אם לא נאשר את תוכנית צה"ל, תהיה הממשלה אחראית למציאות העגומה שנוצרת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא מוצר מתכלה: דיכטר
צילום: עידו ארז
מומלצים