שתף קטע נבחר

הכנסת הרחיבה סמכויות פרידמן בבימ"ש חדש

ניצחון נוסף לפרידמן על ביניש: הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית חוק המקנה לשר סמכויות נוספות בנוגע לבית המשפט המחוזי החדש בפתח-תקווה. ח"כ סער: "זה חוק מאוזן". ח"כ פינס: "אולמרט ופרידמן ממשיכים בהרס מערכת המשפט"

שר המשפטים דניאל פרידמן יכול לסמן לעצמו עוד "וי" קטן במאבקו המתוקשר מול נשיאת העליון דורית ביניש. מליאת הכנסת אישרה היום (ב') בקריאה שנייה ושלישית הצעת חוק הקובעת למעשה כי ידו של השר פרידמן תהיה על העליונה בכל הנוגע להעברת נושאים לדיון בבית המשפט המחוזי החדש בפתח-תקווה.

 

על פי הצעת החוק שאושרה, שר המשפטים יהיה רשאי, לאחר התייעצות עם נשיאת בית המשפט העליון, לקבוע אילו סוגי עניינים לא יידונו בבית המשפט החדש. עוד מקנה החוק סמכות למנהל בתי המשפט להעביר למחוזי החדש הליכים שהוגשו לבית משפט אחר, כל עוד הדיון טרם החל.

 

יו"ר ועדת החוקה, ח"כ מנחם בן ששון, אמר לאחר ההצבעה: "אני סבור שהצעת החוק שהתקבלה נכונה ומידתית ומקווה שיקומו עוד ועוד בתי משפט בישראל, שיקלו על סבלם של אלה הממתינים בתור ליומם בבית המשפט".

 

יו"ר סיעת הליכוד, ח"כ גדעון סער, היה זה שהוביל את השינוי בין הצעת החוק המקורית לזו שאושרה היום, באמצעות הסכמה שהשיג עם שר המשפטים. "החוק בנוסח שאושר במליאת הכנסת מאוזן יותר מהחוק שהוגש לכנסת על ידי הממשלה, ומעניק לשר המשפטים סמכות מצומצמת יותר מזו שהממשלה רצתה להעניק לו בהצעה הראשונית", הסביר ח"כ סער.

 

פינס דרש להוסיף: "חוק הרס בתי המשפט"

ח"כ אופיר פינס מהעבודה מתח שוב ביקורת חריפה על מדיניות שר המשפטים. "עד היום רק נשיא בית משפט עליון העביר נושאים משפטיים לדיון של בית משפט חדש, על פי הנוהג.

 עכשיו בא שר המשפטים והחליט לבצע חקיקה שלמעשה מנטרלת את נשיאת בית המשפט העליון מהנושא, וקובעת שהוא הסמכות.

 

"הממשלה בהצעת החוק הזו מוציאה עוד לבנה מחומת מערכת המשפט הישראלית וממשיכה לפורר אותה", הוסיף פינס. "ההיסטוריה תשפוט את אולמרט ופרידמן ועל שמם יחקק תהליך הריסתה של מערכת המשפט הישראלית. פינס אף הציע הסתייגות להצעת החוק, על פיה יירשם בשם החוק: "הרס בתי המשפט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרידמן. עוד "וי"
צילום: גיל יוחנן
צילום: עמית שאבי
ביניש. סמכויות מקוצצות
צילום: עמית שאבי
צילום: דודי ועקנין
פינס. "ממשיכים לפורר את מערכת המשפט"
צילום: דודי ועקנין
מומלצים