שתף קטע נבחר

אשקלון יצאה מהממ"ד

אחרי ימים קשים של הסתגרות במרחבים הממוגנים, יצאו תושבי אשקלון לשאוף אוויר ולשתות קפה בחוץ. בפרלמנט הזקנים אומרים: "אנחנו בורחים מהאישה. אף גראד לא יגרד אותנו מפה". לחגיגת החינה הגיעו יותר מוזמנים מהצפוי. אשקלון חוזרת לחיים

הרגיעה היחסית ביומיים האחרונים הוציאה את תושבי אשקלון מבתיהם, ורבים ביקשו בסוף השבוע לחזור לשגרה וליהנות ממזג האוויר האביבי. בתי הקפה בעיר, שהתרוקנו בימים האחרונים בשל החשש מאימת הרקטות, שבים גם הם אט-אט לפעילות סדירה. "אחרי ישיבה ממושכת בממ"דים, צריך לשאוף אוויר", אמרה ל-ynet גלית ידעי, תושבת העיר.

 

 

בעלי העסקים במרכז העיר התלוננו כי בימים האחרונים נרשמה האטה של ממש בפעילות, בשל החשש של התושבים לצאת לקניות ולבילוי. "ביומיים האחרונים האנשים יוצאים מהבית בגלל השקט, אבל בשעות הערב עדיין חלש מאוד", אמר רונן נגר, בעלי הבר-מסעדה 'הנשיא 1' במרכז העיר. "גם אם יהיה שקט, ייקח זמן עד שהכול יחזור לקדמותו".

 

אושר ועקנין, נכה המסתייע בכסא גלגלים, בחר לצאת לאחד מבתי-הקפה במרכז העיר. "אני מודה שזה מפחיד, ובמצבי קשה לי מאוד לעלות שוב לכסא הגלגלים ולהגיע למרחב מוגן אם יהיה 'צבע אדום', אבל הרגשתי שאני חייב לחזור לשגרה ולהמשיך לחיות".

 

ועקנין - שעבר לגור באשקלון רק לפני חודש וחצי ממרכז הארץ - חש היטב את אימת הרקטות כשרקטת גראד נחתה סמוך לביתו וחלונות רכבו התנפצו. "לא ציפיתי לזה כשהחלטתי לעבור לפה, אבל אני רוצה להאמין שיהיה בסדר. אתמול ישבתי פה לבדי, כי אנשים פחדו לצאת. היום יש הרבה יותר אנשים, וזה סימן טוב".

 

ידעי וחברתה אורלי נחום יצאו לשאוף אוויר וליהנות מהשמש, אך גם האווירה הרגועה לא השכיחה מהן את אירועי הימים האחרונים. "אנחנו לא מפסיקות לדבר על מה שהיה. זה נושא השיחה היחיד", התוודתה ידעי. "גם אם רוצים להתנתק, לא מצליחים".

 

לדברי נחום, הקושי המרכזי הוא החרדות של ילדי העיר. "אתמול שלחנו את הילדים בפעם הראשונה לבית-הספר, אבל קשה שלא להיות לחוצה כשהילד שלי בלימודים. בבתי-הספר לא שמעו היטב את מערכת הכריזה, והילדים נמצאים בפחד גדול מאוד. הדבר שהכי מדאיג אותי זה שכולם אומרים שהעיר ערוכה לבאות - אבל התחושה שלי היא שבפועל, שום דבר לא נגמר, והעיר לא מוכנה". 

 

למרות החשש, נראה שהשאיפה לחיים נורמליים חזקה מהכל. לחגיגת החינה של שרון כהן ורויטל בניטה הגיעו אפילו יותר מוזמנים מהצפוי: "איסמעיל הנייה לא יהרוס לנו את החגיגה", אמרו בחיוך רחב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חינה באשקלון
צילום: שי רוזנצוויג
הדירה שנפגעה קשה מגראד
צילום: AFP
תושבים מבוהלים בשבוע הקשה
צילום: אלכס זגר, sderot media center
מומלצים