שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  פרס מרגלית על מפעל חיים לעודד קוטלר

  הפרס ע"ש השחקן מאיר מרגלית יוענק לקוטלר על תרומתו האדירה לבמה העברית ולתרבות בכלל, במסגרת פרסי האקדמיה לתיאטרון

  פרס מאיר מרגלית למפעל חיים יוענק השנה לעודד קוטלר, מאבני היסוד של התיאטרון הישראלי ומי שעומד בין היתר מאחורי יוזמת הקמתם של פסטיבל עכו לתיאטרון אחר, תיאטרון נווה צדק ותיאטרון המעבדה בירושלים. הפרס יוענק לקוטלר ב-4 באפריל במסגרת טקס חלוקת פרסי התיאטרון הישראלי שייערך באולם תיאטרון גשר ביפו.

   

  בוועדת הפרס, בראשותה של השחקנית אורנה פורת, ישבו במקביל ד"ר דוד אלכסנדר, פרופסור גד קינר, אורי עופר ושמוליק עומר וההחלטה להעניק לקוטלר את הכבוד התקבלה פה אחד.

   


  קוטלר. תקופת פריחה (צילום: איציק בירן)

   

  "הפרסים האלה הם במובן מסוים כמו רמזור שאומר: תתבגר כבר, אידיוט", אומר קוטלר שרק בחודש שעבר התבשר על בחירתו לפרס מפעל חיים מטעם בית הספר לקולנוע "סם שפיגל" בירושלים. הוא מצטנע, שמח על כך שהבחירה נעשתה על ידי ועדה חיצונית ולא קשורה באקדמיה של התיאטרון שבחירותיה עשויות להתפרש כחשבונאות פנימית.

   

  קוטלר שמח. זו תקופה של פריחה בשבילו. "ההודעה על קבלת הפרס תפסה

  אותי דקות ספורות לפני תחילת ההצגה 'גוד ביי אפריקה', בגן שמואל", הוא אומר, "הבוקר כבר הייתי בשיעור פלדנקרייז ועכשיו אני אצל רשף לוי לעבודה על המחזה 'סרט צרפתי' שאני אביים ויש עוד כל כך הרבה דברים לעשות. האמת היא שאין לי זמן לקבל פרסים".

   

  לא לדאוג, ב-4 באפריל, הוא יהיה שם כי למרות שהתיאטרון מהווה הרבה פעמים אופוזיציה למציאות, יש משהו נעים בחיבוק ובהכרה של הקהילייה התרבותית. "בשטח שלנו טפיחות שכם של עידוד הם בדרך כלל הכי הרבה שאפשר לקוות לו", הוא אומר, "הרי כסף רב אנחנו לא עושים. אז אנחנו עושים נפשות לעצמנו, לעולם שבו אנחנו חיים, ליצירה. פרסים הם הפניית זרקור, תשומת לב, והרי כולנו זקוקים לתשומת לב".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים