שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בלעדי: בוטלו פיטורי בנו של הנשיא לשעבר קצב מהרכבת
  חודש וחצי לאחר שהודיעו על הכוונה לפטרו הוחזר אריאל קצב, שהיה ראש אגף שירות לקוחות ברכבת, לעבודה בתפקיד אחר בעקבות שימוע אצל מנכ"ל רכבת ישראל, יצחק הראל; רכבת ישראל: "הצענו לו תפקיד שהולם את כישוריו"

  אריאל קצב, בנו של נשיא המדינה לשעבר משה קצב, הוחזר לעבודתו ברכבת ישראל. זאת למרות כוונת הרכבת לפטרו מהתפקיד עליה פורסם כבר לפני חודש וחצי. קצב עובד ברכבת ישראל כחמש וחצי שנים.

   

  הממונים על קצב ברכבת הודיעו לאריאל קצב על כוונתם לפטרו במסגרת השינויים הנערכים ברכבת. קצב, ששימש כראש אגף שירות לקוחות ברכבת, הודיע

  למנכ"ל כי הוא מתנגד לפיטוריו וכי בכוונתו להיאבק בהחלטה גם באמצעים משפטיים.

   

  גורמים שונים ברכבת ראו בפיטוריו של קצב יישום הצהרת הכוונות של מנהליה לשפר את רמת השירות, במסגרתה יוצאו משורותיה עובדים שנחשבים, להגדרתם, "שנויים במחלוקת". בין היתר אמרו הגורמים כי קצב קיבל את תפקידו ברכבת בזכות הייחוס המשפחתי. עם זאת, יש ברכבת גם כאלה התומכים בקצב, וטוענים כי פיטוריו נעשו בשל הסתבכותו של אביו כנשיא.

   

  הפיטורים היו אמורים להיכנס לתוקף בסוף חודש פברואר. לפני כן הגיע קצב לשימוע אצל המנכ"ל החדש של הרכבת, האלוף (מיל') יצחק (חקי) הראל, כשהוא מלווה בעורכי דינו. בתום הדיון החליט מנכ"ל הרכבת להיענות לבקשתו של קצב שלא לפטרו. עם זאת הוחלט שהוא ימלא תפקיד אחר שהתפנה בחברה בתחום התחבורה המשלימה לרכבת.

  אחד המהלכים הראשונים של הראל, שנכנס לתפקידו באוקטובר 2007, היה ניסיון לשפר את רמת השירות לנוסע ובעיקר את רמת הדיוק של הרכבות. אחת הפעולות בעניין היתה פיצול תפקיד אגף שירות לקוחות שבראשו עמד קצב.

   

  מרכבת ישראל נמסר בתגובה כי "במסגרת הליך השימוע הוצע למר קצב תפקיד הולם לכישוריו, ולאחר שהביע את הסכמתו הוא שובץ לתפקיד"

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים