שתף קטע נבחר

צו הקפאת הליכים לחברת הבנייה רושרוש מהצפון

החברה, שבונה בין השאר עבור משרד הביטחון, נקלעה למצוקה תזרימית וחרגה ממסגרות האשראי שמעניק לה בנק מרכנתיל דיסקונט. בשל מצוקה זו חזרו בימים האחרונים צ'קים שלה בסכום של כ-4.5 מיליון שקל

חברת הבנייה רושרוש, מהכפר מג'אר בגליל, נקלעה לקשיים כלכליים. בית המשפט המחוזי בנצרת הוציא הבוקר (ה') צו הקפאת הליכים לחברה לבקשת בעליה, מסעף ופרג' רושרוש. 

 

מהבקשה למתן הצו עולה, כי בשבועות האחרונים נקלעה החברה למצוקה תזרימית שהחריפה בסוף השבוע האחרון, עד כדי חריגה ממסגרות האשראי שהעניק לה בנק מרכנתיל דיסקונט, המממן את פעילותה.

 

בשל מצוקה זו חזרו בימים האחרונים צ'קים שלה בסכום של כ-4.5 מיליון שקל. החברה, באמצעות עוה"ד עמית לדרמן ואביתר קרמר ממשרדו של עורך הדין שלמה נס, טענה בפניה לבית המשפט, כי לאור ההדרדרות שלה היא נכנסה למצב של תוהו ובוהו אשר החל לתת את אותותיו בניסיונות של נושים לפעול נגדה עצמאית. 

 

בין השאר, דיווחו ראשי החברה כי ספקים שלה ניסו לגנוב ממנה סחורה וציוד באתרי הבנייה בהם היא פועלת. עוד דיווחו על פניות של עשרות ספקים בדרישה לקבלת התשלומים המגיעים להם, שהביאה לשיתוק מוחלט של פעילות החברה באתרי הבנייה.

 

כיום נמצאת החברה בעיצומן של 12 פרויקטים עבור משרד הביטחון, משרד התשתיות חברת החשמל, החברה למתנס"ים ועוד. בין השאר, היא מקימה מבנים בבסיסי צה"ל, מרפאות, מתנ"סים ומעונות יום.

 

החברה ציינה בבקשה, כי על מנת להשלים את הפרויקטים עליה להשקיע עוד כ-­­­­­­­­­­­­­11.2 מיליון שקל. מנגד, השלמת הפרויקטים תאפשר לחברה לגבות ממזמיני העבודות כ-24.6 מיליון שקל. בהקשר לכך יצוין כי הבנק נתן את הסכמתו העקרונית להעמדת מימון להפעלת החברה בתקופת ההקפאה.

 

רושרוש היא חברת בנייה פרטית שהוקמה בשנת 1994. בין לקוחותיה משרדי ממשלה וחברות ממשלתיות. החברה מעסיקה 51 עובדים.

 

אתמול דווח ב"כלכליסט" כי חברת הבנייה צוק ייזום ובניה, אשר מעורבת בפרויקטים של כמה מהחברות היזמיות הגדולות במשק ובניהן שני פרויקטים של אפריקה ישראל, נמצאת בקשיים כלכליים.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עוד חברת בנייה בקשיים
צילום: IndexOpen
מומלצים