שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

הפצועים: המחבל ירה - הסתתרנו בין הארוניות

"סגרנו את הדלת, דחפנו שני שולחנות, כיבינו את האורות ונשכבנו על הרצפה בשקט. שמעתי את החברים צורחים די, מספיק", כך סיפר אחד מתלמידי ישיבת מרכז הרב, שנפצע באורח קל בפיגוע הירי. שמונה בני-אדם נרצחו מאש תופת שירה מחבל, שמותיהם של ארבעה הותרו לפרסום. עד ראייה: "היו שם כאלו יריות - בסרטים לא רואים דבר כזה"

המשטרה התירה הבוקר (יום ו') לפרסם את שמותיהם של ארבעה משמונת הנרצחים בפיגוע בישיבת מרכז הרב בירושלים. ממועצת יש"ע נמסר כי בשעה 10:00 יינשאו הספדים בחצר הישיבה וב-11:30 ייצאו ההלוויות.

 

ואלו הם ההרוגים ששמם הותר לפרסום:

  • יוחאי ליפשיץ, בן 18 מירושלים
  • יהונתן יצחק אלדר, בן 16 משילה
  • יונדב חיים הירשפלד בן 19 מכוכב השחר
  • נריה כהן, בן 15 מירושלים

 

עשרה פצועים פונו לבתי החולים "שערי צדק" ו"הדסה" עין כרם בירושלים. מצבם של שלושה פצועים מוגדר קשה וקשה מאוד - אחד נפצע בינוני ושישה נפגעו באורח קל. "מחבל עבר בישיבה וירה לעברנו. חלק מהתלמידים הסתתרו בין הארוניות. אחד מחברי זינק עליו והפיל לו את הרובה על הרצפה. אני לא יודע מה קרה אחר-כך, כי ברחנו משם",סיפר ל-ynet יהודה טיבי בן 18, שנפגע באורח קל בפיגוע.

  

הפיגוע בישיבה

 

אריאל דילהרוזה (28) שנפגע באורח קל, סיפר על דקות האימה. "למדתי בישיבה. פתאום שמעתי קולות מוזרים. חשבתי שמדובר בנפצים, אבל אחר-כך התברר שמדובר ביריות. כשהבנו מה קורה רצנו לאחד מהחדרים, סגרנו את הדלת, דחפנו שני שולחנות על הדלת, כיבינו את האורות ונשכבנו על הרצפה בשקט. שמעתי את החברים צורחים די, מספיק".


מפנים פצועים לבית החולים "שערי צדק" (צילום: דודי ועקנין)

 

לדברי דילהרוזה, המחבל וידא הריגה. "הוא צעק כמה פעמים 'אללה אכבר'. לדעתי הוא עשה וידוא הריגה לחלק מהגופות. כשיצאתי ראיתי שההרוגים נורו בראש".

 

פיגוע הירי אירע במהלך סדר ערב, במסגרתו מתקיים לימוד גמרא. תלמידי הישיבה שהגיעו לבית החולים הדסה עין כרם כדי להתעניין לשלום חבריהם הפצועים סיפרו ל-ynet כי המחבל ניסה אף להגיע לקומות העליונות של הישיבה, שם ממוקמים חדרי הפנימיה, אך הוא לא הספיק לעשות זאת כי מנעו ממנו לעלות.

 

לבתי החולים הגיעו גם בני המשפחות של הפצועים. מרים שולמן, שבנה יהודה-הלל, נפצע באורח בינוני, סיפרה: "הבן שלי קפץ מהחלון ונחבל בגבו. הבן שלי סיפר כי כאשר נשמעו היריות, הרב שלימד אותם אמר להם לקפוץ מהמרפסת החוצה, הוא סייע קודם לכולם לקפוץ ורק אחר כך הרב קפץ בעצמו אחרון. קרה לנו נס פרטי, הבן שלי נפצע בגב. סיפרתי לו שיש הרוגים, אבל הוא ביקש בשלב הזה לא לדעת את השמות".

 

גם תלמידי בישיבה, שלא נפגעו הגיעו לבתי החולים. יעקב, שהגיע לבית החולים "הדסה", סיפר: "ראיתי את המחבל רץ לכיוון הספרייה. שמעתי צרורות של יריות. השכבתי את אחי את רצפת הרכב וחסמתי את הכביש כדי שכלי רכב לא יעברו ברחוב. היו שם כאלו יריות - בסרטים לא רואים דבר כזה".

 

מספר מתלמידי הישיבה קראו פרקי תהילים בבית החולים "שערי צדק". אחד מהם סיפר "התפללנו כדי להביא להחלמה מהירה של הפצועים אחרי האסון הנורא שקרה לנו".


פורסם לראשונה 07/03/2008 00:07

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דם בישיבה
צילום: אבי אוחיון, לע"מ
הישיבה לאחר הפיגוע
צילום: גיל יוחנן
מטפלים בפצועים
צילום: גיל יוחנן
10 פצועים הועברו לבתי החולים
צילום: דודי ועקנין
מומלצים