שתף קטע נבחר

רבני יש"ע: האחריות לטבח מוטלת על הממשלה

רבים מתלמידי ישיבת מרכז הרב הם ממייסדי ההתנחלויות, והפגיעה בה מהווה פגיעה ב"בטן הרכה" של לב מפעל ההתנחלויות. ועד רבני יש"ע מפנה אצבע מאשימה כלפי הממשלה וטוען: "הרוח תיגבר ותנצח את הרוע"

ועד רבני יש"ע, הרבנים הנחשבים למנהיגי ציבור המתנחלים, האשים אמש (יום ה') את ממשלות ישראל באחריות לפיגוע הירי בישיבת מרכז הרב בירושלים, שבו נהרגו שמונה בני אדם. רבים מתלמידיה של הישיבה הם ממייסדי ההתנחלויות והפגיעה בה מהווה פגיעה ב"בטן הרכה" של לב מפעל ההתנחלויות.

 

"האחריות לטבח מוטלת על ממשלות ישראל שמגלות כבר שנים חולשה ורפיון ואף דאגו לחמש את האויב", נכתב בהודעת הרבנים. "גם כעת ממשיכה הממשלה לספק חשמל ודלק לעזה ולנהל משא ומתן עם מכחיש השואה על חלוקת הארץ וירושלים הקדושה. הרוח של ישיבת מרכז הרב, אם כל הישיבות וספינת הדגל של ציבור אוהבי התורה והארץ, תיגבר על כל חולשה ותנצח את הרע".

 

הפיגוע אירע סמוך ל-20:45, אז נכנס מחבל לישיבה, עשה את דרכו לספרייה ופתח באש לכל עבר. בישיבה היתה באותה שעה חגיגת "קדם פורים" לרגל ראש חודש אדר ותלמידי הישיבה למדו תורה כשהמחבל ירה לעברם. שמונה נרצחו ולפחות עשרה נפצעו. ההערכות הן שהמחבל מתגורר במזרח ירושלים והוא בעל תעודת זהות כחולה.

 

איתי טוכפלד, בן 28 המתגורר בישיבה זה כשש שנים, סיפר ל-ynet: "הייתי בחדרי בקומה השלישית כשזה קרה. בהתחלה חשבתי שמדובר בנפצים, ואז ראיתי מישהו עם נשק נכנס לספרייה. ראיתי אותו מרסס ויורה - ואז שמעתי צרחות וראיתי דם".

 

תלמידי הישיבה שהגיעו לבית החולים הדסה עין כרם כדי להתעניין לשלום חבריהם הפצועים סיפרו ל-ynet כי המחבל ניסה אף להגיע לקומות העליונות של הישיבה, שם ממוקמים חדרי הפנימיה, אך הוא לא הספיק לעשות זאת כי מנעו ממנו לעלות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הישיבה לאחר הירי
צילום: AFP
כוחות הביטחון במבנה הישיבה
צילום: רויטרס
מומלצים