שתף קטע נבחר

הקצין שירה במחבל: "אני לא גיבור"

דוד שפירא, שירה במחבל בישיבת מרכז הרב, שמע את היריות עוד בביתו ומיהר לרוץ לישיבה. ראש עיריית ירושלים: "הצלת את חייהם של תושבי העיר"

דוד שפירא, קצין צה"ל שירה אמש (יום ה') במחבל בישיבת מרכז הרב, לא היה אמור להיות בישיבה, אך החליף את סוף השבוע החופשי עם קצין אחר בגדודו. בפיגוע נרצחו שמונה בני-אדם ועשרה נפצעו. הפצועים פונו לבתי החולים "שערי צדק" ו"הדסה" עין כרם בירושלים. מצבם של שלושה פצועים מוגדר קשה וקשה מאוד - אחד נפצע בינוני ושישה נפגעו באורח קל.

 

הפיגוע בישיבה

 

לפני גיוסו למד שפירא בישיבה, ואליה הגיע אמש על-מנת להתפלל, ולאחר מכן שב לביתו. בשיחה עם ראש עיריית ירושלים, אורי לופוליאנסקי, שיחזר את הרגעים האיומים בישיבה. לדברי גורם שנכח בפגישה, סיפר שפירא כי ישב בביתו ולפתע שמע יריות. הקצין נטל את נשקו ויצא לכיוון הישיבה. בכניסה פגש שוטר שסיפר לו שאי-אפשר להיכנס כי יש יריות.

 

ירה ובעט בנשק המחבל

לאחר מכן, נכנס שפירא מהכניסה הצדדית, לקח כובע של כוחות הביטחון, חבש אותו, שמע את היריות מכיוון הספרייה, נכנס וראה את המחבל מנסה לתפעל מעצור בנשק שהיה לו- קלאצ'ניקוב. שפירא ירה בו בגב, ובעט בנשק שלו.

 

לאחר הירי התברר לו שהמחבל נפצע ועדיין לא נהרג. הוא עשה סריקה במרתף, ובינתיים הגיע יצחק דדון שראה את המחבל, ירה בראשו שני כדורים ומיד החל לסייע לפצועים. במקביל, המשיך הקצין לסרוק את הישיבה ולטפל בפצועים.

 

זמן מה לאחר מכן, נפגש שפירא עם ראש עיריית ירושלים, שאמר לו: "במעשייך הגיבורים הצלת את חיים של תושבי ירושלים". בתגובה השיב לו שפירא כי "אני לא גיבור, עשיתי! זה מה שנדרש ממני כחייל בצה"ל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפיגוע בישיבה
צילום: גיל יוחנן
צילום: אבי אוחיון, לע"מ
הפיגוע בישיבה
צילום: אבי אוחיון, לע"מ
מומלצים