שתף קטע נבחר

גוגל הסירה תמונות בסיסים צבאיים בארה"ב משירות המפות

באתר Google Maps ניתן היה לצפות בבסיסים צבאים בארה"ב וללמוד על סידורי האבטחה שלהם. למרות שהתמונות צולמו במרחבים ציבוריים, גוגל הסירה אותן, לבקשת הפנטגון

חברת גוגל נענתה לדרישות משרד הבטחון בארצות הברית (הפנטגון) והסירה השבוע משירות המפות שלה תמונות המהוות סיכון בטחוני לבסיסים צבאיים במדינה. מדובר בתמונות פנורמיות של הרחובות מסביב לבסיסים.

 

הגנרל ג'ין רניוארט מהאגף האחראי על בטחון הפנים בצבא ארה"ב, אמר כי הפנטגון קיים דיאלוג עם גוגל והסביר לחברה מה הם הסיכונים הצפויים בעקבות זמינות התמונות, וכי הוא מצפה שהחברה תיענה לבקשה ותסיר את התמונות. דובר גוגל, לארי יו, אישר כי החברה נענתה מיידית לפניות של הפנטגון.

 

משרד הבטחון האמריקני, שעדיין בודק כמה תמונות כאלה זמינות ברשת, אסר על גוגל לבצע צילומי וידאו של בסיסים צבאיים. "עלינו לקבל מושג של מה נמצא שם ואיך אנחנו יכולים למתן את התופעה", אמר רניוארט. בתמונות של הבסיסים היה אפשר לראות גם את סידורי האבטחה במקום ואת הכניסות והיציאות מהמבנה - מה שמהווה סכנה חמורה לדברי הפנטגון.

 

עם זאת, חלק מהתמונות וקטעי הוידאו מצולמים ממרחבים ציבוריים ברחוב - מה שמקשה, חוקית, על הצבא לדרוש את הסרתם. על פי גוגל, המדיניות היא לצלם רק במרחבים ציבוריים.

 

שירות המפות של גוגל מציג תמונות לווין של כל העולם, ושירות Street View שהוצג בשנה שעברה, מאפשר לגולשים לצפות בתמונות מהרחוב בנות 360 מעלות של כ-30 ערים ברחבי ארצות הברית. כך יכולים הגולשים לסייר באופן וירטואלי ברחובות.

 

מסירים תמונות מביכות

השירות הפך לפופולרי בקרב מטיליים שרוצים לתכנן מסלולים, אך גם ספג ביקורות רבות בשל פגיעה בפרטיות של עוברי אורח שצולמו במסגרת הפקת התמונות.

 

לאחר השקת השירות נאלצה גוגל להסיר מספר תמונות מביכות של אנשים שצולמו בסיטואצות לא נעימות - כולל תמונות של אנשים נכנסים למועדני חשפנות, מחטטים באף, וחושפים שלא במתכוון את ישבינהם.

 

למרות ההסרה והכוונות הטובות של גוגל, חלק מהתמונות מצאו את דרכן לבלוגים ואתרים שונים ויהיו זמינות לדראון עולם. גוגל קיבלה אף בקשה להסיר על ידי אישה להסיר את תמונת החתול שלה אך החברה סירבה לבקשה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים