שתף קטע נבחר

הרמטכ"ל לקצין שהרג את המחבל: הפגנת אומץ

קצין הצנחנים סרן דוד שפירא, שהרג את המחבל בישיבת מרכז הרב זוכה לשבחים. הרמטכ"ל, רב-אלוף גבי אשכנזי, שוחח איתו: "הפגנת דוגמה אישית, תושייה, קור רוח, אומץ לב, מקצועיות וחתירה למגע עד הכרעת המחבל"

הרמטכ"ל, רב-אלוף גבי אשכנזי, שיבח היום (ו') את סרן דוד שפירא, קצין צה"ל שהרג את המחבל בישיבת מרכז הרב. "הפגנת דוגמה אישית, תושייה, קור רוח, אומץ לב, מקצועיות וחתירה למגע עד הכרעת המחבל. פעלת כפי שמצופה מכל קצין בצה"ל", אמר לו.

 

שפירא המשמש כקצין אג"מ בגדוד 890 של הצנחנים היה אמש בביתו סמוך לישיבה וכאשר שמע את הירי הגיע למקום וירה במחבל. הרמטכ"ל הביע בפני הקצין את הערכתו על הדרך המהירה והנכונה. הוא אמר לו שכך הוא מצפה שינהג כל קצין באשר הוא - בין אם הוא בתפקיד או בחופשה.

 

 

סרן שפירא סיפר לרמטכ"ל שבעבר למד בישיבה וכעת הוא מתגורר סמוך לה. אמש שמע את היריות כאשר השכיב את ילדיו לישון. הוא הציץ מהחלון והבין שמחבל נכנס לישיבה ופתח שם באש. שפירא לא היסס לרגע, לקח את נשקו האישי, ורץ לישיבה, שם פגש בשני שוטרים, שאל אותם היכן הם סבורים שנמצא המחבל, ופרץ פנימה.

 

עוד סיפר לרמטכ"ל שכאשר נכנס פנימה, הבחין במחבל במרחק של מטרים ספורים ממנו, כיוון את נשקו לעברו וירה 16 כדורים עד שזה נפל ומת. לאחר מכן ערך סריקה במתחם שאותו הכיר היטב מהימים בהם למד במקום כדי לוודא שאין שם מחבל נוסף. רב אלוף אשכנזי אמר לקצין כי בפועלו הביא לידי ביטוי את ערכי צה"ל.

 

סרן שפירא צמח בחטיבת הצנחנים מאז גיוסו לצה"ל ב97' ומילא שורה של תפקידים בגדוד 890. במהלך שירותו פיקד על טירונים של החטיבה. אמש שוחח עימו מפקד חטיבת צנחנים אלוף-משנה הרצי לוי ששיבח אותו על מה שעשה. למרות הכל, נותר סרן שפירא צנוע, כפי שהיה: "אני לא גיבור, עשיתי את מה שנדרש ממני כחייל בצה"ל", אמר אמש בשיחה עם ראש עיריית ירושלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דוגמה אישית. גבי אשכנזי
צילום: חגי אהרון
ההרס שנשאר
צילום: רויטרס
תלמידים נורו בין ארונות ספרים
צילום: ש.משי - דוברות זק"א
מומלצים