שתף קטע נבחר

פרשת חפציבה: אושר הסכם בין מרכנתיל למנהל המיוחד

על פי ההסכם, יושלמו 4 פרויקטים הכוללים יותר מ-400 יחידות דיור. הסכם זה מצטרף לשאר ההסכמים שנחתמו לאחרונה בין הבנקים השונים לכנ"ר ולמנהל המיוחד

הסכם נוסף בפרשת חפציבה אושר היום (א') בבית המשפט, בין בנק מרכנתיל דיסקונט, והמנהל המיוחד של החברה, עו"ד יצחק מולכו.  ההסכם כולל ארבעה פרויקטים: חופים בגבעת אולגה, פתח תקווה, מצליח במושב מצליח, ומחסייה בבית שמש. על פי ההסכם יושלמו הפרויקטים הכוללים למעלה מ-400 יח"ד.

 

הסכם זה מצטרף לשאר ההסכמים שנחתמו לאחרונה בין הבנקים השונים לכנ"ר ולמנהל המיוחד. באמצע ינואר נחתם הסכם ראשון עם בנק אדנים, בפרויקטים בהר חומה, בית"ר עילית, אלעד ומעלה אדומים, הכוללים כ־270 יחידות דיור.

 

הסכם זה היה הראשון שאושר על ידי כל הגורמים ויש הטוענים כי הוא זה שסלל את הדרך להסכם השני שנחתם בין בנק ירושלים, המנהל המיוחד ושאר הגורמים המעורבים הסכם זה כלל כמות כפולה של יחידות דיור, יותר מ־400, במודיעין עילית.

 

הסכם שלישי, שנחתם עם בנק דיסקונט למשכנתאות, נותן פתרון ללמעלה מ-200 רוכשים נוספים בהר חומה ומעלה אדומים.

 

בועז בר-אל, נציג רוכשי הדירות בירושלים והסביבה, הגיב להסכם באומרו כי "אני קורא לשר הבינוי והשיכון, זאב בוים,  להקצות את 25 מיליון השקלים שיאפשרו הקטנה דרמטית בעלויות המקטע השלישי של הרוכשים ובכך יאפשרו הגעה לעמק השווה בין כל הצדדים וסיום הפרשה".

 

בר אל ציין, כי "דרישתנו הנה על רקע כישלונו של המשרד באכיפה ופיקוח של חוק המכר המחייב מתן ערבויות לכל רוכש דירה ובאם היא לא תיענה בחיוב נפתח במהלך של לחץ כבד על משרד הבינוי והשיכון בכל המישורים-ציבורי,פוליטי ותקשורתי עד להגעה למטרה במלואה והפסקת ההתעמרות ברוכשים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חפציבה. עוד הסכם
צילום: צביקה טישלר
מומלצים