שתף קטע נבחר

עריקאת: הבנייה בהתנחלויות - השפלת אבו מאזן

הדיווח ב-ynet על ההיתר לבנות אלפי יחידות דיור בהתנחלויות ובשכונות במזרח ירושלים גרר ביקורת נוקבת מצד הפלסטינים. סאיב עריקאת: "מדוע מתעקשת ישראל להשפיל את אבו מאזן?" החלטת שר הביטחון, אהוד ברק, להפשיר את הבנייה צפויה להעיב על ביקורה של שרת החוץ, ציפי לבני, בוושינגטון

הפלסטינים רותחים מזעם בעקבות האישור שניתן אתמול (א') לבנות בהתנחלויות ובשכונות במזרח ירושלים. סאיב עריקאת, מראשי צוות המשא ומתן הפלסטיני, פנה לממשל האמריקני בדרישה לבלום את התוכניות הישראלית. "מדוע מתעקשת ישראל לעשות את זה ולהשפיל את אבו מאזן בפני הציבור הפלסטיני?" שאל עריקאת.

 

עריקאת גינה את תוכניות הרחבת ההתנחלויות, ואמר כי הן פוגעות במאמצי השלום, הנתונים בלאו הכי בקשיים. בתיאום עם ראש הממשלה, אישר שר הבינוי והשיכון, זאב בוים, לחדש את הבנייה בשכונת אגן האיילות, שהופסקה עם פרוץ האינתיפאדה. הבנייה באגן האיילות הופסקה על-ידי קבלנים עם פרוץ האינתיפאדה. אלה פנו באחרונה בבקשה לחדש את הבנייה בעקבות השקט היחסי והעלייה בביקוש לדירות בירושלים ובסביבתה.


מחדשים את הבנייה בגבעת זאב (צילום: AP)

 

בסך-הכל ייבנו בגבעת זאב כ-800 יחידות דיור, 330 בטווח הזמן המיידי. עוד אלפי יחידות דיור מתוכננות להיבנות בחמש התנחלויות נוספות - כך החליט שר הביטחון, אהוד ברק, לפני שבועיים. ההחלטה על כך פורסמה לראשונה ב-ynet. בין היתר יעובו גוש עציון, שכונה 7 במעלה אדומים, שכונת נוימן באריאל, אלקנה, אפרת ואגן האיילות בגבעת זאב. 

 

ברק שמר על חשאיות עד כה, מחשש ללחץ בינלאומי, כפי שארע לאחר אישור בניית מאות הדירות בהר חומה. ההחלטה התקבלה, כך לפי לשכת שר הביטחון, במקביל להחלטה לפנות בהסכמה 18 מ-24 מאחזים בלתי חוקייים ובהם מגרון. ברק אמר בדיון שנערך בלשכתו לפני שבועיים: "חשוב לפעול על-פי המדיניות המכתיבה בראש ובראשונה חיזוק והתעצמות של גושי ההתיישבות, שברור שבכל הסכם עתידי יהיו חלק בלתי נפרד מהסדר".

 

החלטת ברק דווחה ערב נסיעתה של שרת החוץ, ציפי לבני, לוושינגטון, שם היא עתידה לדון בנושא המשא ומתן עם הפלסטינים עם מזכירת המדינה, קונדוליזה רייס. כמו כן היא צפויה להיפגש בעניין זה עם סגן הנשיא, דיק צ'ייני, ועם היועץ לביטחון לאומי סטיב הדלי. זאת לקראת חידוש השיחות בין ישראל לפלסטינים בדרג גבוה. הפרסום עלול להעיב על ביקורה של לבני ושיחותיה בבירה האמריקנית.


פורסם לראשונה 09/03/2008 22:40

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אבו מאזן. מושפל?
צילום: AP
עריקאת מגנה
צילום: AFP
גבעת זאב
צילום: רויטרס
מומלצים