שתף קטע נבחר

פואד: האלימות נגד תמיר יכולה להוביל לרצח

שר התשתיות התייחס בישיבת סיעת העבודה לקריאות שספגה שרת החינוך בעת שביקרה בישיבת "מרכז הרב" בירושלים, יממה לאחר פיגוע הירי במקום. לדבריו, "השנאה וההתרסה לא חדשה, היא פשוט לא הפסיקה"

"אירוע כמו שעברה תמיר יכול להוביל לרצח פוליטי" - כך אמר היום (ב') שר התשתיות, בנימין (פואד) בן אליעזר, בהתייחסו לגידופים שספגה שרת החינוך, יולי תמיר, בביקורה בישיבת "מרכז הרב" בירושלים, לאחר פיגוע הירי במקום. ''הפיגוע בישיבת מרכז הרב קשה ויש לגנותו בכל תוקף", אמר.

 

בן אליעזר אמר את הדברים בישיבת סיעת העבודה. לדבריו, ''השנאה וההתרסה לא חדשה, היא פשוט לא הפסיקה לעולם. אנחנו במפלגת העבודה כבר שילמנו מחיר כבד כתוצאה מההתרסה. חודש לפני הרצח (רבין, א.ש.) אני עברתי בעצמי את החוויה הקשה שעברה תמיר והתרעתי שרצח יכול לקרות. אירוע כמו שעברה תמיר יכול להוביל לרצח פוליטי". 

 

המקרה התרחש אתמול לאחר שתמיר נפגשה עם תלמידי ישיבת "מרכז הרב" וצוות המחנכים. חלק מהתלמידים טענו בפני השרה כי הם חשים שהממשלה לא עושה די למגר את הטרור. כשיצאה מהישיבה, התחלפה האווירה הטובה בצעקות גנאי וקריאות נאצה שהפנו לעברה עשרות צעירים. "רוצחת", קראו לעברה, "תסתלקי מפה. זה הכל בגלל השמאל". רב הישיבה התיכונית שהתלווה לתמיר ניסה להרגיע את הקהל, אך ללא הצלחה. השרה הוברחה מהמקום.

 

מספר שעות לאחר האירוע תמיר שוחחה עם ynet וסיפרה את מה שחוותה, לאחר שמפגינים בעטו פעמיים בגבה כאשר הגיעה לביקור ניחומים. "הכאב הפיזי שאני חשה עכשיו הוא שולי. כואבת הרבה יותר התחושה הנפשית הקשה", אמרה.

 

בתוך כך, חברי סיעת הליכוד ביקרו היום בישיבת מרכז הרב. ח"כ ראובן ריבלין התייחס לביקורה של תמיר במקום: "לא היה צריך לנהוג כפי שנהגו בה, היא אישיות ממלכתית והיא לא באה כאדם פרטי".

 

לעומת זאת, חבר הכנסת ניסן סלומינסקי (האיחוד הלאומי-מפד"ל), תקף את תמיר: "מעבר לקיצוצים בתקציבי הישיבות, היא ממשיכה במעשי הפרובוקציה. ביקשו ממנה שלא להגיע לישיבת 'מרכז הרב' והיא באה כדי להראות שצועקים, היא לא היתה צריכה להגיע לשם".  

 

חבר הכנסת יובל שטייניץ (ליכוד) התייחס להחלטת הישיבה לא לקבל את ראש הממשלה: "אני ממליץ לישיבה בכל זאת לקבל את אולמרט ולארח אותו למרות הדעות שלו ומה שהוא מייצג".

 

בלשכת ראש הממשלה, אהוד אולמרט, פנו בבקשה לבקר בישיבה. הפנייה נדונה בהנהגת הישיבה, והמסר ששוגר חזרה היה כי שאין רצון רב לארח את אולמרט. בלשכה חשבו שיהיה נכון לארגן ביקור של ראש הממשלה במקום, משום שהוא מכיר את הישיבה מאז כהונתו כראש עיריית ירושלים. "אנחנו עוד לא אמרנו כן ועוד לא אמרנו לא. נעשות בדיקות, אך ההחלטה טרם התקבלה", אמר גורם בלשכה.

  

גורם המקורב להנהגת הישיבה אמר ל-ynet כי רוח הדברים היא ש"אין התלהבות מהרעיון בכלל". הסיבות, לדבריו, כוללות את הרושם העגום שהותיר ביקורה של השרה תמיר; האמונה לפיה אולמרט פועל לחלוקת ירושלים; והעובדה ש"ראש הממשלה אינו נלחם בטרור". עם זאת, הגורם סייג את דבריו ואמר כי "לא התקבלה החלטה רשמית עדיין בנושא, אבל זה מה שמסתמן".

 

השתתף בהכנת הידיעה אבירם זינו
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תמיר. בעיטות בגב
צילום: ירון ברנר
מחלצים את השרה
צילום: אהרן גץ, hnn.co.il
מומלצים