שתף קטע נבחר

ברק במרכז הרב: יש כאן עוצמה יהודית וציונית

שר הביטחון ביקר בישיבת מרכז הרב ואמר לראשיה כי "לא במקרה המחבל בחר לבצע את הפיגוע במקום כזה". הוא הוסיף כי "יש להכיר באיומים על ישראל ולא לשגות באשליות"

על אף התחושות הקשות שהותיר ביקורה של שרת החינוך בישיבת מרכז הרב, ולמרות סירובם של ראשי הישיבה לבקשת ראש הממשלה להגיע למקום, ערך אמש (יום ב') שר הביטחון, אהוד ברק, ביקור תנחומים במוסד התורני הירושלמי.

 

במהלך הביקור נועד ברק עם רבני הישיבה - ובראשם ראש הישיבה, הרב יעקב שפירא. במפגש נכח גם יצחק דדון, שירה במחבל ביום חמישי, שלבקשת ברק סיפר על מה שאירע. אנשי הישיבה דיווחו על פגישה באווירה חמה שהתקיימה בספריית הישיבה - המקום בו רצח המחבל את שמונת התלמידים.


ברק במרכז הרב (צילום: אריאל חרמוני)

 

ברק ציטט את הפסוק "עת צרה היא ליעקב" ואמר לרבנים כי "צריך להביט על המציאות כמות שהיא. מי לנו כמו מורנו הרב צבי יהודה והרב אברהם שפירא (ראשי הישיבה בעבר - נ.ס) שלימדו אותנו לראות את המציאות נכוחה ולא למצמץ מולה", הוסיף.

 

"הערכת המודיעין מציגה תמונה רחבה של איומים על ביטחון ישראל, מירושלים ועד איראן. צריך להביט במציאות ולא

לשגות באשליות. יש להיערך מול האיומים הממשיים העומדים מולנו", הצהיר ברק באוזני ראשי הישיבה וציין כי "לא במקרה המחבל בחר לבצע את הפיגוע במקום שיש בו עוצמה יהודית וציונית".

 

הרב שפירא קבל בפני ברק על "חורבן גוש קטיף", כהגדרתו, ודרש ממנו "לנהל מלחמת חורמה בטרור בלי לשגות באשליות". הרב שפירא הוסיף כי בחורי הישיבה אינם מצליחים להבין מדוע לא נהרסת ביתו של המחבל - וברק מצידו הבטיח לו לבדוק את הנושא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השר ברק בישיבה
צילום: אריאל חרמוני
מומלצים