שתף קטע נבחר

שבוע לאחר הפיגוע בישיבה: המחבל הובא לקבורה

המשטרה החזיקה שבוע בגופתו של עלא אבו-דיים, המחבל שרצח שמונה תלמידי ישיבה בירושלים, אך הלילה היא הועברה לידי משפחתו ונקברה. העברת הגופה התעכבה בשל החשש שמשפחת המחבל תהפוך את הלוויתו למפגן המוני

גופתו של המחבל שרצח שמונה תלמידי ישיבה בפיגוע בישיבת "מרכז הרב" בירושלים הובאה הלילה (יום ה') לקבורה, לאחר שהמשטרה העבירה את גופתו לידי המשפחה בג'אבל מוכאבר שבמזרח ירושלים. העברת גופתו של המחבל,

עלא אבו-דיים, התעכבה עד כה מחשש המשטרה שמשפחת המחבל תהפוך את הלוויתו למפגן המוני.

 

המשטרה אמורה היתה להעביר את הגופה כבר בתחילת השבוע, לאחר שסיכמה עם המשפחה שההלוויה תהיה שקטה וללא ליווי של אמצעי התקשורת. ואולם, במשטרה נמנעו מהעברת הגופה, לאחר שלטענתם המשפחה לא עמדה בתנאים אלה. במשטרה הדגישו כי הגופה תועבר רק כאשר המשפחה תעמוד בתנאים.

 

לאחר שבמשטרה התרצו, הועברה הגופה לידי בני המשפחה שקברה אותו בנוכחות מספר קטן של משתתפים. לא נרשמו אירועים מיוחדים במהלך ההלוויה.

 

שבוע לאחר הפיגוע הקשה בבירה בו נרצחו שמונה תלמידים, ממשיכה שאלת הריסת ביתו של המחבל בשכונת ג'בל מוכאבר במזרח ירושלים להעסיק את המערכת המדינית והפוליטית.

שר הביטחון, אהוד ברק, אמר כי הוא תומך בהריסת הבית, והשר לביטחון פנים, אבי דיכטר, הורה לפעול להריסתו.

 

ואולם, סגן הפרקליט הצבאי הראשי לשעבר, עו"ד אל"מ (מיל') אילן כץ, אמר ל-ynet כי "יהיה קושי משפטי להרוס את הבית, בשל החלטה של ועדה צבאית משנת 2005 כי נשחקה האפקטיביות של ההרתעה במקרים שכאלה".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המחבל עלה אבו-דיים
צילום: AFP
בית המשפחה במזרח ירושלים
צילום: AFP
מומלצים