שתף קטע נבחר

מטר: נהרוס את בית המחבל, אך לא נפגע באיש

ארגוני הימין שקראו לעלות ולהרוס את ביתו של המחבל בג'בל מוכבר, פרסמו הודעה מרוככת יותר: "לא התכוונו להרוס את הבית, אלא לשקף את התהום בין רשויות המדינה ונבחריה לעם היהודי". נדיה מטר הבהירה מאוחר יותר: "נהרוס את בית המחבל ביום ראשון"

כמה שעות לאחר שמספר ארגונים בימין הודיעו כי בכוונתם להרוס את ביתו של המחבל בעצמם, אמרו היום (ה') באותם ארגונים "ברור ופשוט שאם מישהו מאיתנו היה חושב ברצינות כי בידיו להרוס את בית הרוצח ולפגוע בבני משפחתו, היה הולך ועושה זאת בהיחבא, ולא היה מודיע על כך בשער בת רבים". מהדברים משתמע שבארגוני הימין ריככו את הטון, אבל נדיה מטר, יו"ר נשים בירוק, מבהירה כי הכוונה היתה רק לנתק את ההתארגנות מקריאות אחרות לנקם.

 

לדבריה, "אנחנו כן הולכים להרוס את בית המחבל, אבל לא נפגע באיש". במודעה שפרסמו היום באותם ארגונים נאמר כי הקריאה לקום ולעשות מעשה נועדה "לשקף את התהום ההולכת ונפערת בין רשויות המדינה ונבחריה לבין העם היהודי שעליו הם מופקדים ועליו הם אמורים לשמור ולהגן".


 נדיה מטר. נהרוס את בית המחבל אך לא נפגע באיש (צילום: אלכס קולומויסקי)

 

בהודעה הארגונים "קוממיות", "נשים בירוק", "וירשתם אותה", "הלב היהודי" והמשפחות השכולות, נכתב כי "הקריאה

 הנחושה והטבעית הצומחת מלמטה באה על רקע הגמגום, הרפיסות וחוסר האונים אל מול אויב אכזרי, ולעומת זאת, 'נחישות רגישה' ואטומה של אותן רשויות כשמדובר בבני עמם - אחיהם היהודים, כפי שראינו כשהרסו אלפי בתים של יהודים על לא עוול בכפם בגוש קטיף ובצפון השומרון. מדינת ישראל ממירה את אמיתות היסוד הפשוטות של מדינה נורמאלית השומרת על עצמאותה ועל אזרחיה, בפילפולי שרק משפטיים".

 

עוד נכתב בהודעה: "הגיע הזמן כי ניתן את דעתנו לאותו מלכוד מובנה המלווה אותנו מראשית הקמת המדינה, המנסה בכל כוחה, לאחוז את החבל בשני קצותיו. מחד שוויון זכויות מלא לכל אזרחי המדינה, ומאידך גיס חמישי ההולך ותופח - כן גם בתוך גדר ההפרדה - המנצל בציניות את אותו שוויון וחרות הניתנים לו, כדי לתמוך, לפגוע ולרצוח ביהודים שנואי נפשו".

 

גם שר הביטחון, אהוד ברק, שהודיע אמש כי הוא תומך בהריסת ביתו של המחבל המתאבד, ספג ביקורת: "רחוק הוא שר הביטחון מההבנה עד כמה העם הערבי היושב בתוכנו מסכן את קיומנו, אך מברכים אנו אותו כי התחיל לפעול בכיוון הנכון".

 

למרות ביטול הכוונה לקיים צעדה מארמון הנציב לעבר ביתו של המחבל בשכונת ג'בל מוכבר במזרח ירושלים, הודיעו הארגונים כי עצרת המחאה תתקיים ביום ראשון כמתוכנן "אלא אם כן יהרס בית המחבל ויגורשו בני משפחתו שהודיעו על תמיכתם בו".


פורסם לראשונה 13/03/2008 14:06

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כרוז הימין שקרא להרוס את הבית
מומלצים