שתף קטע נבחר

להסיר מסכות

הרב שמואל אליהו פסק ב-ynet ביחס למשפחת המחבל: "רחמים על רוצחים? זה הרס העולם; רוצח צריך להשמיד". ד"ר גדי גבריהו תוהה מה הוא היה קובע ביחס לרוצחים מבית

אי אפשר שלא להיזכר ברוצחים מבני עמנו שטבחו באמצעות תת-מקלע במערת המכפלה ובמכללה האסלאמית בחברון.

 

אי אפשר שלא להיזכר בלוויה שערכו ל-"ברוך הגבר" בחלקת הקבר המפוארת ובפארק שמסביב. וכך אמר אחד הרבנים החשובים של הציונות הדתית בדברי ההספד לטובח מחברון - "הוא קדוש שנהרג בידי גויים על היותו יהודי ובשל כך הוא מצטרף לקורבנות השואה הנאצית". ("רצח בשם אלוקים", קרפין ופרידמן הוצאת זמורה ביתן-הד ארצי,1999 עמ' 161). אי אפשר שלא להיזכר בכבוד שנתנו לבני משפחתו. להסיר מסכות.

 

אי אפשר שלא להיזכר באותו היהודי שנכנס עם תת מקלע למכללה האסלאמית בחברון ורצח שלושה סטודנטים/ סטודנטיות, נדון למאסר עולם וזכה לחנינה מנשיא המדינה. האיש הקרוי כיום רב ושליט"א מפרסם מאמרים בענייני פרשת שבוע, באותם עלונים בהם מפרסם הרב שמואל אליהו. ולא שכחנו את הרוצח מגן הורדים (שבעה פועלים ערבים). להסיר מסכות.

 

אי אפשר שלא להיזכר בבקשות המנומקות להפליא של אותם רבנים שביקשו לתת לרוצח ראש הממשלה להתחתן, להתייחד ולשמוח בשמחת ברית המילה. אילו היה הרוצח מג'בל מוכאבר נשאר בחיים האם גם אותו היינו מחתנים, משיאים מייחדים ומזילים דמעת אושר על הרך הנולד? להסיר מסכות.

 

היה אפילו רב שהוסיף על אותו מכתב המתיר לרוצח להתייחד - באותיות טל ומטר - כי ההיתר להתייחדות אינו קשור כלל ועיקר להסתייגות שלו ממעשי הרצח... להסיר מסכות.

 

הדברים שכתב הרב שמואל אליהו בענין הרוצחים שדינם מוות חקוקים בסלע ובתורתנו הקדושה והגיע הזמן להסיר את המסכות לכבוד הדיון החשוב.

 

וכך כתב הרב אליהו בסוף השבוע ב-ynet: "לרחם על משפחת הרוצח זה כמו לרחם על נרקומן ולתת כסף למנה הבאה. רחמים על רוצחים? זה הרס העולם". ובהמשך - "רוצח צריך להשמיד. מי שאומר עליו "אדם הוא אדם" גוזר למעשה דין מוות על הקורבנות הבאים שלו" וכו' וכו'.

 

וכך נכתב בתנא דבי אליהו פרשה כ"ו:

 

...מכאן אמרו, ירחיק אדם עצמו מן הגזל מישראל ומן הגוי, ואפילו מכל אדם שבשוק, שהגונב לגוי לסוף שהוא גונב לישראל, מכחש לגוי לסוף מכחש על ישראל, שופך דמים לגוי לסוף שהוא שופך דמים לישראל, ולא נתנה תורה על מנת כן אלא כדי לקדש שמו הגדול...".

 

"רבי עקיבא אומר כל השופך דמים, הרי זה מבטל דמות, שנאמר "שופך דם האדם באדם דמו ישפך (בראשית ט' ו'), (תוספתא, מהדורת צוקרמנדל, יבמות ח' ז').

 

המקום ינחם את משפחות נרצחי הפיגוע בישיבת מרכז הרב, בתוך שאר אבלי ציון וירושלים.

 

ד"ר גדי גבריהו הוא מרכז "פורום י"ב בחשוון"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
הילולה על קבר גולדשטיין. ארכיון
צילום: זום 77
מומלצים