שתף קטע נבחר

ראאד סלאח לא הגיע לחקירה בשל חשש לחייו

דובר הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית הסביר כי הגיע לידיהם מידע אמין, לפיו גורמי ימין ינסו לבצע את פסק ההלכה שפורסם אחרי הפיגוע בירושלים ולפגוע בשייח, כשזה יגיע לחקירה. הדובר הוסיף: "אנו מאשימים את הממסד הישראלי ואת המשטרה בגל ההסתה"

מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית, השייח ראאד סלאח, לא הגיע היום (ה') לחקירה במשטרה בירושלים, מאחר שלטענתו קיבל מידע אמין על כוונה של גורמי ימין להתנקש בחייו.

 

סלאח הוזמן לחקירה בשל דברים שאמר בנוגע לבנייה בשער המוגרבים בירושלים. דובר התנועה האיסלאמית, עו"ד זאהי נוג'ידאת, אמר ל-ynet כי "המידע שהגיע לידינו מלמד שגורמים מבקשים לבצע את פסק ההלכה שפורסם אחרי הפיגוע בירושלים". לדבריו, היום ביקשו הגורמים להתנקש בחייו.

 

בישיבה שקיימו אתמול חברי הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית הוחלט להצמיד לשייח סלאח שמירה צמודה לאורך כל שעות היממה. ייתכן כי בימים הקרובים ישכרו חברי התנועה את שירותיהם של חברת אבטחה. "אנחנו בתנועה האיסלאמית הבנו מיד כאשר הופץ הכרוז שמדובר בכבוד השיח ראאד סלאח. כשמדברים על אישיות בכירה הקשורה למסגד אל אקצה ברור שמדובר בשייח אל אקצה", אמר דובר התנועה.

 

לטענת נג'ידאת, הבוקר התקבל מידע אמין ממנו עולה כי גורמי ימין קיצוניים ביקשו לבצע את פסק ההלכה שהופץ ולפגוע בסלאח: "הם רצו להתנקש בחייו כמה שיותר מהר וכנראה ידעו שהוא מגיע היום לירושלים".

 

נג'ידאת אמר כי בתנועה האיסלאמית שומרים על מנהיג הפלג הצפוני זה זמן רב: "יש לנו תוכניות לשמירה על השייח, אנו שומרים עליו לא מהיום, אנו יודעים היטב מה מתרחש". הדובר הוסיף: "שום גורם ושום כוח לא ירתיע אותנו מלשמור על מסגד אל אקצה. אנו מאשימים את הממסד הישראלי ואת המשטרה בגל ההסתה ששורר בימים אלו בארץ".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השייח סלאח. לא הגיע לחקירה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים