שתף קטע נבחר

אחר הפרסום ב-ynet: תלמידי שדרות יוטסו לפולין

מצבם הכלכלי של תושבי שדרות מידרדר ובידיעה שפורסמה אמש ב-ynet נחשף כי תלמידים רבים מוותרים על המסע לפולין בשל עלותו הגבוהה. בעקבות הכתבה החליטה חברת אל על להטיס את התלמידים על חשבונה. "זה מחמם את הלב", אומר יו"ר ועד ההורים בתיכון

בעקבות הפרסום אתמול ב-ynet לפיו תלמידי שדרות אינם מצליחים לעמוד בתשלומים לטיסה לפולין, הודיעה הבוקר (יום ו') חברת אל על כי תטיס את התלמידים על חשבונה.

 

מנכ"ל אל על, חיים רומנו, קרא את הידיעה שפורסמה אתמול על המצב הכלכלי הקשה של תושבי שדרות והחליט להעמיד טיסה מיוחדת עבור התלמידים - כחלק מהחלטה של חברת התעופה לאמץ את תושבי שדרות ויישובי עוטף עזה. 

 

רומנו ציין כי בכוונתו לפנות בימים הקרובים למשרד החינוך ולעיריית שדרות על מנת לעדכן אותם בדבר היוזמה. הוא אמר כי בכוונתו גם לצרף את עובדי אל על שיהיו מעוניינים בכך למסע בפולין עצמה כדי שילוו את הילדים.

 

יושב ראש ועד ההורים בתיכון הכללי בשדרות, יוסי סויסה, אמר כי הוא נרגש מאוד מהמחווה: "זה מחמם את הלב שגופים פרטיים או עסקיים ממשיכים לסייע לנו, אבל צריך לזכור שמי שאשם במצב שלנו זה לא התושבים ולא התלמידים אלא הממשלה. ראוי היה שמשרד החינוך יקום ויגיד שהוא נושא בעלויות, לפחות לגבי ילדי שדרות. אבל כמובן שאנו שמחים שגוף כמו אל על קם ומסייע לנו".

 

בחצי השנה האחרונה, כחלק מאימוץ תושבי האזור, כבר הטיסה אל על שתי קבוצות של כעשרה ילדים לביקור בארה"ב, ואף העניקה לאחד ממטוסיה את השם "שדרות". 

 

על אף היוזמה של חברת אל על, ייתכן שמשפחות הילדים עדיין יתקשו לשאת בהוצאות הנסיעה, הכוללות גם תשלום עבור בתי המלון, הארוחות והנסיעות ברחבי פולין. הטיסות למסע לפולין מסובסדות על-ידי הממשלה ובסופו של דבר עלות הטיסה לתלמיד עומדת על כמאה דולר. רומנו מנסה לגייס חברות עסקיות שיסייעו בתרומות למימון שאר עלויות המסע לפולין.

 

רק תלמיד אחד שילם

אתמול פורסם ב-ynet כי מנהלת בית הספר תיכון בשדרות, מרטין עובדיה, סיפרה לחברי ועד ההורים: "כמדי שנה אנו

מבקשים גם השנה להוציא משלחת של 20 נערים לפולין למחנות ההשמדה. מתוך 20 התלמידים רק נער אחד שילם והשאר הודיעו לנו כי אין ביכולתם לעמוד בעלות הכספית שהיא גבוהה מאוד עבורם".

 

העלות להורה נאמדת בכ-3,500 שקלים, לאחר סבסוד של משרד החינוך ורשת אמי"ת. סויסה אמר הודיע אתמול כי אינו מוכן לוותר על המסע לפולין כי הוא רואה בכך חשיבות רבה: "לא פעם הגיעו אליי הורים ואמרו לי בדמעות בעיניהם שאינם יכולים לשלם אפילו 150 שקלים לטיול השנתי ואנו ניסינו בכל דרך לסייע להם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בדרך לפולין. מטוס אל על
צילום: סיון פרג'
מנכ"ל אל על, חיים רומנו
צילום: סיון פרג'
מומלצים