שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  לואיס המילטון מנצח את הכאוס

  מירוץ הפתיחה בעונת הפורמולה 1, שהסתיים הבוקר באוסטרליה, התאפיין באין ספור אירועים ומיעוט מטריד של מכוניות מסיימות. לואיס המילטון מקבוצת מקלארן ניצח, תוך שהוא נמנע בחוכמה מצרות

  לואיס המילטון, נהג קבוצת מקלארן, ניצח במירוץ הפתיחה של עונת הפורמולה 1 החדשה, שיצאה לדרך הבוקר באוסטרליה. וזה לא ממש מפתיע. אחרי הכל, המילטון, יחד עם עוד שניים-מקסימום-שלושה נהגים, הוא פייבוריט גדול להילחם על התואר (גם) העונה. קבוצתו, מקלארן, היא גם המובילה הראשונה באליפות היצרניות, לאחר שבן-קבוצתו החדש והצעיר, הייקי קובלאיינן (לשעבר רנו), סיים במקום החמישי. שוב תוצאה צפויה. קובלאיינן עדיין מסתגל, אך מקלארן היא ללא ספק פייבוריטית גדולה, יחד עם פרארי, לנצח בעונה הנוכחית. הכל צפוי ומוכר? תשכחו מזה. מכאן והלאה, הציג המירוץ באוסטרליה בעיקר כאוס על המסלול וכפועל יוצא, תוצאות מאוד בלתי צפויות.


  מקלארן נותנת לך כנפיים. לואיס המילטון מנצח באוסטרליה, וממריא עצמאית

   

  אז קבוצת מקלארן, המפסידה הגדולה (תרתי משמע) של העונה החולפת, השיגה פחות או יותר את שלה. המועמד שלה לתואר אלוף הנהגים ניצח כמתוכנן. קובלאיינן היה מסיים שני, אלא שחוסר מזל והתפתחויות בלתי צפויות על המסלול מנעו זאת ממנו. גם כך, פתיחה מעולה לרון דניס ומקלארן.

   

  פרארי לעומת זאת, הייתה מעדיפה לטוס אחורה בזמן. לפחות ליום שבת בבוקר, לפני התקלה שמנעה מרייקונן לקבוע זמן במקצה הדירוג השני, והותירה אותו במקום ה-15 בזינוק. גם פליפה מאסה יכול היה לצפות ליותר ממקום רביעי על הגריד, לאחר שלא הצליח לבצע אפילו הקפה אחת תחרותית, נקייה מהפרעות. במירוץ עצמו לא הצליח הברזילאי להסתדר. בתחילה הסתבך בקטטה מיותרת שהכניסה אותו לרחבת הטיפולים יותר מפעם אחת, אחר כך עשה זאת שוב, ולבסוף פרש עם בעיית מנוע.

   

  רייקונן לעומתו זינק מצוין, ועלה למקום השמיני כבר לאחר הקפה אחת. אלא שאז מצא עצמו מאחורי ההונדה המפתיעה מאוד לטובה של רובנס באריקלו הוותיק והמנוסה. רייקונן, עם מיכל דלק מלא עד הקצה, לא מצא במשך 19 הקפות תמימות פירצה מתאימה. באריקלו לעומת זאת לא נתן לו הנחות, בחר קווים סופר-הגנתיים ועיכב את הפרארי המהירה ממנו בהרבה. כאשר עבר אותו רייקונן, ניתן היה לראות בבירור כמה הוא מהיר ממנו. למעשה, אלוף העולם בפרארי היה באותו רגע המהיר על המסלול.


  אוכל אבק. קימי רייקונן, אלוף העולם, טועה בנקודת הבלימה ויורד למשטח המילוט

   

  כאשר נכנסו המכוניות האחרות לתדלק, עלה הפיני עד למקום השלישי, מאחורי צמד המקלארנים, תוך שהוא מאיים עליהן בבירור. המכונית הקוצבת - השניה במהלך המירוץ, לאחר מפגש של מאסה עם דייויד קולטארד - הצמידה את החבורה, וכאשר פינתה את הדרך, ניסה רייקונן לעקוף את קובלאיינן "בכוח". אלא שהוא הגיע מהר מדי לפניה, ירד לשטח המילוט והצטרף לחבורה בקצה האחורי. כאן למעשה הסתיימו גם סיכוייו לתוצאה טובה. לבסוף יזכה בנקודה אחת, לאחר פסילת באריקלו.

   

  נהגים אחרים יכולים דווקא להיות מאד מרוצים מהמירוץ המבולגן. למשל ניק היידפלד מב.מ.וו שזינק חמישי וסיים שני, אחרי ששמר עצמו נקי מבעיות. או ניקו רוזברג מוויליאמס שזינק שביעי וסיים שלישי, המיקום הגבוה ביותר שהשיג בפורמולה 1. או פרננדו אלונסו מרנו, שנראה היה כאילו איבד כל שמחת חיים לאחר מקצה דירוג נוראי (מקום 12), אבל ידע לסיים במקום הרביעי והמאוד מפתיע עבור רנו.


  ג'יאנקרלו פיסיקלה. פעם נהג מירוץ, היום עובד תשתיות באלברט פארק, מלבורן

   

  רובנס באריקלו שסיים שישי, נפסל לאחר המירוץ מכיוון שיצא למסלול מרחבת הטיפולים תחת דגל אדום. המשמעות היא כי קאזוקי נאקג'ימה (במירוץ בכורה) בוויליאמס השנייה סיים במקום השישי והמאוד מכובד. סבסטיאן בורדיי, עוד שם חדש שהגיע העונה מארה"ב, העניק שתי נקודות חשובות לקבוצת טורו רוסו.

   

  מירוץ אוסטרליה, תוצאות

   

  1. לואיס המילטון, מקלארן, 10 נקודות

  2. ניק היידפלד, ב.מ.וו, 8 נקודות

  3. ניקו רוזברג, וויליאמס, 6 נקודות

  4. פרננדו אלונסו, רנו, 5 נקודות

  5. הייקי קובלאיינן, מקלארן, 4 נקודות

  6. קאזוקי נאקג'ימה, וויליאמס, 3 נקודות

  7. סבסטיאן בורדיי, טורו רוסו, 2 נקודות

  8. קימי רייקונן, פרארי, נקודה אחת

   

  אליפות היצרנים

   

  1. מקלארן, 14 נקודות

  2. וויליאמס, 9 נקודות

  3. ב.מ.וו, 8 נקודות

  4. רנו, 5 נקודות

  5. טורו רוסו, 2 נקודות

  6. פרארי, נקודה אחת

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המילטון מנצח, וצוהל
  צילום: AP
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים