שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  האופרה חוגגת 60 לישראל ו-100 לת"א

  שלוש הפקות ענק בבימויו של זפירלי, ביקור של בית האופרה לה סקאלה תחת שרביטו של ברנבוים וביקור של בית האופרה של וילניוס מליטא. אה וא.ב יהושע חוזר. העונה הקרובה באופרה הישראלית

  האופרה הישראלית חוגגת השנה חגיגה כפולה. לצד חגיגות 60 השנה להכרזת מדינת ישראל תציין האופרה גם מאה שנה לעיר תל אביב בתכנית מפוארת שכוללת כפי שנחשף ב-ynet אירוח היסטורי של בית האופרה לה סקאלה ממילנו, אירוח של בית האופרה וילניוס מליטא, העלאה מחודשת של האופרה "מסע אל תום האלף" שכתב יוסף ברדנשווילי לליברית המבוסס על ספרו של א.ב יהושע ומחווה משולשת לבמאי האיטלקי פרנקו זפירלי.  


  ברנבוים. ינצח על בית האופרה לה סקלה 

   

  שמונה הפקות יועלו השנה באופרה. חלקה הראשון של העונה יוקדש להפקות אופראיות מהמאה ה-20 וחלקה השני ישא אופי פסטיבלי עם אופרות של גדולי המלחינים.

   

  את העונה תפתח בחודש נובמבר ההפקה עתירת השבחים "סַלוֹמֵה" מאת ריכרד שטראוס בביצוע בית האופרה הלאומי של וילניוס מליטא. את ההפקה ביים דויד אולדן ועל התזמורת ינצח יאצ'ק קספצ'יק. האופרה, המבוססת על מחזהו של אוסקר ווילד, מגוללת את סיפורה של בתו החורגת של הורדוס המתאהבת ביוחנן המטביל הכלוא בארמון שדוחה את חיזוריה ומשלם על כך בראשו.

   

  בחודש דצמבר תחזור לבמה האופרה "מסע אל תום האלף" שעלתה בבכורה במסגרת חגיגות עשרים השנה להיווסדה של האופרה הישראלית.

   

  את ההפקה, המגוללת את סיפור מסעו של סוחר יהודי מביתו שבטנג'ר אל הקהילות היהודית באירופה, ביים עמרי ניצן ועל תזמורת בית האופרה הישראלית ינצח דוד שטרן.

   

  לקראת סוף חודש ינואר תעלה האופרה את "מפיסטופלה", מאת אריגו בויטו ובבימויו של ז'אן לואי גרינדה. זוהי הפעם הראשונה בה תוצג בישראל אופרה על ד"ר פאוסט הזקן. על התזמורת ינצח מסימיליאנו סטפנלי.

   

  יצירה נוספת שתעלה לראשונה על הבמה בישראל במסגרת העונה הקרובה, היא "השועלה הערמומית הקטנה" מאת ליאוש ינאצ'ק. את ההפקה עיצבה מריה ביורנסום ("פנטום האופרה") וביים דויד פאונטני. על התזמורת ינצח ג'ונתן ווב.

   

  מחווה מיוחדת יערוך בית האופרה הישראלי לבמאי האיטלקי פרנקו זפירלי, מידידיו הגדולים ומי שביים בארץ בין היתר את "פליאצ'י" מאת לאון קוואלו בעונת 2005 ואת "לה טרוויאטה" מאת ג'וזפה ורדי עונה אחר כך.

   

  שלוש הפקות הענק שיעלו בבימויו של זפירלי הן "לה בוהם" מאת ג'קומו פוצ'יני בניצוחה של המנצחת האמריקנית קרי לין וילסון, "כרמן" מאת ז'ורז' ביזה בניצוחו של עמנואל ז'ואל-הורנק והאופרה "אאידה" מאת ג'וזפה ורדי בביצוע בית האופרה של לה סקלה ממילנו בניצוחו של דניאל ברנבוים.  


  לה בוהם של פוצ'יני בהפקה שביים זפירלי

   

  באופרה הישראלית מתייחסים לביקורה של "לה סקלה" כאל אירוע היסטורי. במסגרת הביקור יתארחו בתל אביב הסולנים, חברי המקהלה, התזמורת, הרקדנים והשחקנים של לה סקאלה ויעלו את ההפקה הקלאסית תחת ניצוחו של ברנבוים המשמש בבית האופרה של מילנו כיועץ מוזיקלי.

   

  כחלק מביקורו של בית האופרה האיטלקי בישראל, ייערך קונצרט חגיגי באמפיתיאטרון הרומי בקיסריה שם תבצע תזמורת האופרה את הרקוויאם של ורדי.

   

  בחודש מאי תעלה האופרה את "טוסקה" מאת ג'קומו פוצ'יני בניצוחו של דניאל אורן בהפקה ייחודית שביים הוגו דה אנה. ההפקה משלבת צילומי קולנוע מרומא.

   

  במקביל להפקות המיוחדות תמשיך האופרה גם בעונה הקרבה בפעילות משלימה שמטרתה להפיץ את אהבת האופרה בקרב קהלים חדשים. במסגרת זו תעלה זו השנה החמישית ברציפות האופרה "שיקוי אהבה" מאת דוניצטי בעיבוד ותרגום מיוחד לעברית.

   

  מדובר בהפקה קהילתית בה משתתפים כמאתיים אמנים מהקהילה לצד חמישה סולנים של בית האופרה הישראלית, מנצח ובמאי. תהליך העבודה המשותף נמשך כחצי שנה. העונה הועלו הפקות "שיקוי אהבה" באשקלון, לוד, ירושלים, רמלה, שכונת נווה אליעזר ועפולה. בחודשים הקרובים עתידה ההפקה לעלות גם בטבריה.

   

  עוד במסגרת הפעילויות בקהילה תציע האופרה השנה את "סינדרלה" מאת רוסיני, כהפקה אופראית נודדת בין ישובי הפריפריה. את הליברית ערך ותרגם לעברית דודו זבה ואת ההפקה ביימה המעצבת רקפת לוי.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים