שתף קטע נבחר

והבה: החתמתי 30 ח"כים על חנינה לעמרי שרון

סגן שרת החוץ מגלי והבה סבור כי בשל מצבו הרפואי של ראש הממשלה לשעבר, אריאל שרון, יש לחון את בנו עמרי. והבה החתים כ-30 חברי כנסת, בהם גם שישה שרים, על בקשת חנינה שתוגש לנשיא המדינה, שמעון פרס

פרסום ראשון: סגן שרת החוץ, ח"כ מגלי והבה (קדימה), החתים כ-30 חברי כנסת על פנייה לנשיא המדינה, שמעון פרס, בבקשה להעניק חנינה לעמרי שרון - כך נודע הערב (יום ב') ל-ynet. לפי והבה, הטיעון המרכזי בפנייתו הוא מצבו הרפואי של אביו של עמרי, ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון.

 

לדברי והבה, בין הח"כים שחתמו או שהבטיחו שיחתמו נמנים השרים שאול מופז, גדעון עזרא, יעקב אדרי, שלום שמחון, זאב בוים ורוחמה אברהם-בלילא. כמו כן חתמו חברי הכנסת צחי הנגבי, משה גפני, עתניאל שנלר, יואל חסון, רונית תירוש, יורם מרציאנו, אורית נוקד, ניסים זאב ויצחק זיו. עוד הוסיף והבה כי ניסיונותיו להחתים על העצומה שני ח"כים מהליכוד עלו בתוהו.

 

בבקשה למתן חנינה כתבו חברי הכנסת: "אנו החתומים מטה, חברים בכנסת ישראל, פונים אל כבודך בבקשה כי תשקול בחיוב מתן חנינה למר עומרי שרון, על מנת לאפשר לו לפקוד את מיטתו של אביו".

 

עוד כתבו: "איננו מקלים ראש בחומרת מעשיו, בגינם הורשע ונגזרו עליו 7 חודשי מאסר בפועל, אך אנו סבורים כי העובדה שאיש לא הועמד לדין קודם לכן, בגין אותה עבירה, וכן מצבו הרפואי של אריאל שרון - המצוי בתרדמת כבר יותר משנתיים והעובדה כי היעדרותו של בנו עמרי שרון עלולה לגרום לו לאבד תקווה ולקצר ימיו - מחייבים במקרה זה הקלה בעונשו אשר תאפשר לו להמשיך ולפקוד את מיטת חוליו של אביו.

 

"אנו מקווים כי החלטתך בנושא זה תהיה חיובית ובטוחים כי הימצאותו של מר עומרי שרון מחוץ לכותלי בית הסוהר לא תיפגע באינטרס הציבורי אשר מייחל להחלמתו המהירה של ראש הממשלה לשעבר", סיכמו.

 

"זו מחווה לאריק, לא לעמרי"

השר לקליטת העלייה, אדרי, אמר בעקבות הפרסום ב-ynet כי "הבקשה מוגשת אחרי ששרון כבר נכנס לכלא. אני חושב שלאור מה שקורה עם אביו ולאור העובדה שהוא מנותק לגמרי מהפוליטיקה, צריך ללכת לקראתו ולחון אותו"

 

שר החקלאות שמחון אמר ל-ynet: "הוסבר לי על-ידי מי שהוביל את החתימה, כי יש הדרדרות במצב בריאותו של אריק שרון. כל בר דעת יודע ששרון היה אדם שמאוד קרוב לליבי. הנושא הזה הוא מאוד אנושי והפנייה בעניינו של עמרי שרון נראתה לי מאוד אנושית. לכן הסכמתי לצרף את שמי לעצומה".


שרון בדרכו למאסר (צילום: ירון ברנר)

 

יו"ר סיעת ש"ס, ח"כ יעקב מרגי, הוסיף: "אני בעד הגישה ההומנית. אני לא מקל ראש בעבירות, בהן הורשע שרון, אבל בנסיבות שנוצרו ובהתייחס לתרומה האדירה של אביו, אני חושב שראוי שמדינת ישראל תגמול במחווה הומנית לאביו. אני חושב שאני גומל בכך לאביו ולא לעמרי. אם זה נותן אחוז אחד כדי להטיב את מצבו של אריאל שרון - זה ראוי".

 

ח"כ אלכס מילר (ישראל ביתנו) הסביר את החלטתו לחתום על הבקשה באומרו: "חתמתי כי אני חושב שעמרי צריך להיות קרוב לאביו. כמו כן, אני חושב שהעונש שהוטל עליו קצת מוגזם".

 

גם בר-און הגיש בקשה לחנינה

שר האוצר רוני בר-און הגיש בשבוע שעבר בקשה לחנינה של עמרי שרון לנשיא פרס ולשר המשפטים, דניאל פרידמן. בר-און נימק זאת במילה "די". הוא טוען כי עשה זאת כאדם פרטי והגיש את בקשת החנינה על נייר מכתבים פרטי עם כתובתו הפרטית.

 

לפני כשלושה שבועות התחיל עמרי שרון לרצות את מאסרו בבית הסוהר מעשיהו, לאחר שהורשע בעברות על חוק מימון מפלגות, ברישום כוזב במסמכי תאגיד בשבועת שקר ובעברות מנהלים בתאגיד.

 

נשיאת בית משפט השלום בתל אביב, עדנה בקנשטיין, קבעה בשעתו כי "שרון לא בחל במעשי מרמה ולא בחל לרמות את המטה עבורו פעל את המפלגה ואת הציבור". השופטת קבעה כי שרון לא השאיר דבר ליד המקרה, הכל תוכנן בקפידה והוא הקים תוכנית מפורטת להסתרת מעשיו, אפילו מהאנשים שעבדו עמו: "במעשיו סיכן בפועל את תוצאות מערכת הבחירות, סיכן בפועל את ההליך הדמוקרטי, אשר ממנו שואבת הדמוקרטיה את כוחה ועצם קיומה". 

 

בשב"ס אמרו באחרונה ששרון יזכה לתנאים רגילים ויקבל את הפריבילגיות הניתנות לכל אסיר בהתאם להתנהגותו. על חופשות אומרים בשב"ס מוקדם לדבר, מכיוון שכל אסיר יוצא לחופשה שלו לאחר ריצוי רבע מתקופת המאסר ורק אם התנהגותו טובה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
והבה. פנייה לנשיא
צילום: ראובן קפוצ'ינסקי
ילך הביתה? שרון
צילום: ירון ברנר
הומניזם. מרגי
צילום: חיים הורנשטיין
צילום: דודי ועקנין
אנושיות. שמחון
צילום: דודי ועקנין
מומלצים