שתף קטע נבחר

ח"כ לשעבר יגאל ביבי מסייע לבנות מאחז לא חוקי

ביבי, שכיהן בעבר כסגן שר במשרד ראש הממשלה ובמשרד הדתות, נצפה כמה פעמים במאחז הלא חוקי "דרך האבות" שבגוש עציון, כשהוא מסייע בהקמת מבנה קבע במאחז. "אני עוזר למשפחה כמו שאני עוזר לאחרים", אמר ביבי ל-ynet

סגן השר לשעבר מהמפד"ל, יגאל ביבי, מסייע לקרובי משפחה לבנות מבנה קבע במאחז הלא חוקי "דרך האבות" שבגוש עציון. בתנועת "שלום עכשיו" טוענים כי ביבי, שכיהן בין היתר כסגן שר במשרד ראש הממשלה ובמשרד הדתות, נצפה בתקופה האחרונה כמה פעמים במקום, כשהוא מסייע בהקמת מבנה קבע במאחז.

 

בשיחה עם ynet אישר ביבי כי הוא עוזר לבונים במקום. "כפנסיונר, מי ששואל אותי בקשר לבנייה - אני עוזר לו, אני גם מכיר את השפה הערבית. אני לא בונה שם כלום, אלא קרוב משפחה ואני עוזר לו כמו שאני עוזר לאחרים", אמר.


בניית הקבע מתקדמת (צילום: שלום עכשיו)

 

ביבי ציין עוד כי ההתיישבות ביהודה ושומרון קרובה ללבו. "יש לי בן שגר 12 שנה באלעזר. אני גרתי 13 שנה באלעזר ועכשיו בניתי בית בנווה דניאל. אם דרך האבות כבר לא שלנו - מה נשאר למדינת ישראל?".

 

על פי דו"ח המאחזים של עו"ד טליה ששון, שפורסם במרס 2003, המאחז דרך האבות הנמצא סמוך לאלעזר שבגוש עציון אינו חוקי. במקום הוקמו 25 מבנים, חלקם מבני קבע. לטענת ששון מדובר במבנים שהוקמו חלקם על קרקע פלסטינית וחלקם על אדמות סקר, שמעמדן עדיין אינו ברור.

 

במינהל האזרחי ביהודה ושומרון אישרו כי מדובר במאחז שאינו חוקי. מהמינהל נמסר כי למאחז אין תוכנית מתאר או תוכנית בנייה מאושרת על-פי חוק. נגד כ-25 מבנים במאחז נפתחו הליכי אכיפה בשלבים שונים, לרבות צווי הפסקת עבודה וצווי הריסה.

 

חגית עופרן מ"שלום עכשיו" אמרה ל-ynet כי "המתנחלים ממשיכים לבנות באופן לא חוקי

וככל העולה על רוחם והמדינה לא עושה דבר כמעט כדי לעצור אותם".  

 

לפני כעשרה ימים פורסם לראשונה ב-ynet כי כמה מאחזים יפורקו, תמורת חידוש הבנייה בגושי ההתנחלויות. הצעה ברוח זו הועברה ממשרד הביטחון לראשי המתנחלים. במסגרת העסקה, אמורה המדינה לפנות בזמן הקרוב 18 מבין 24 המאחזים הלא-חוקיים, אשר עלו על הקרקע אחרי 2001. מן הצד השני כבר החלו להיבנות יחידות דיור חדשות בגוש עציון, בשכונה 7 במעלה אדומים, באגן האיילות שבגבעת זאב, בשכונת נוימן באריאל וכן באלקנה ובאפרת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אתר הכנסת
ביבי. ביקשו עזרה - אז נתתי
אתר הכנסת
ביבי, עם כובע מצחיה בשטח
צילום: שלום עכשיו
מומלצים