שתף קטע נבחר

הסגל הזוטר: נשבית את הלימודים באוניברסיטאות

לטענת הסגל האקדמי הזוטר, ועד ראשי האוניברסיטאות מסרב לנהל עמו משא ומתן על הסדרת תנאי עבודת חברי הסגל, עוזרי ההוראה ומרצים מן החוץ. חברי הסגל מאיימים לקיים אסיפות הסברה, להפסיק את הלימודים ולשבש את הבחינות

חוזרים לשביתות באוניברסיטאות? הסגל האקדמי הזוטר פותח במאבק לאחר שלטענתו מסרב ועד ראשי האוניברסיטאות לנהל עמו משא ומתן בנוגע להסדרת תנאי העסקתם של חברי הסגל, עוזרי ההוראה ומרצים מן החוץ. בישיבה שהתקיימה אתמול (יום ד') החליטו ארגוני הסגל בכל האוניברסיטאות להתאגד ולפתוח במאבק שיכלול השבתת לימודים, עיצומים ופגיעה בבחינות הסמסטר.

 

ארגוני הסגל האקדמי הזוטר יפעלו להכרזת סכסוך עבודה ולאחר מכן יקיימו אסיפות הסברה בשעות הלימודים, יפסיקו את הלימודים וישבשו את בחינות הסמסטר. בנוסף, יפנו לגורמים שונים, בהם חברי כנסת, כדי שיפעלו להסדרת תנאי עבודתם של הסגל הזוטר.

 

הסגל האקדמי הזוטר אחראי על תרגול השיעורים, על המעבדות ועל בדיקות התרגילים בכל הקורסים. כ-4,500 מחברי הסגל האקדמי הזוטר מועסקים כמורים מן החוץ - שכרם מחושב לפי שעות והם אינם זכאים לפנסיה או לתנאים סוציאליים או אקדמיים. הם לא יכולים לצבור ותק ואין להם אפשרויות קידום.

 

לטענת אנשי הסגל האקדמי הזוטר, העסקתם כמורים מן החוץ היא הסיבה העיקרית לבריחת המוחות מהאקדמיה בישראל.

לטענתם, לאחרונה נמצא פתרון לבעיה באמצעות מתווה שגובש בוועדה לתכנון ולתקצוב, אך למרות הנחיית הוועדה, סירבו הנהלות האוניברסיטאות לדון עם הסגל.

 

ראש הפורום המתאם, ד"ר אלי להר, אמר כי "ראשי האוניברסיטאות קיבלו מהמדינה חופש אקדמי ותקציבים כדי ליצור אקדמיה פורחת. במקום זה הם הרסו באופן שיטתי את דור העתיד, על-ידי פגיעה ברמת הלימודים ובאפשרויות ההעסקה כשהם מעסיקים סגל צעיר בתנאים המזכירים עובדי קבלן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ימי השביתה הגדולה. ארכיון
צילום: ניב קלדרון
מומלצים