שתף קטע נבחר

בג"ץ: לא נדון עוד בהסדר הטיעון עם קצב

השופטת מרים נאור דחתה את הדרישות לדיון נוסף בעתירות וקבעה כי למרות שקיימת הלכה עקרונית חדשה בפסק הדין, אין הצדקה לדיון נוסף. מחרתיים ייפתח המשפט בירושלים

עסקת הטיעון השנויה במחלוקת עם נשיא המדינה לשעבר צולחת עוד משוכה: שופטת בית-המשפט העליון, מרים נאור, החליטה הבוקר (יום ב') לדחות את הבקשה לדיון נוסף בעתירות השונות נגד ההסדר. לפיכך, מחרתיים ייפתח בבית-משפט השלום בירושלים משפטו של משה קצב, במסגרתו תבקש המדינה מהרכב של שלושה שופטים לאשר את ההסדר.

 

בפסק דינה קבעה נאור כי "החלטה להיענות לבקשה לקיום דיון נוסף איננה נגזרת מן 'השורה התחתונה' של פסק הדין". נאור התמקדה בשאלת "ליבת המעשים העבריינים" - סיפור הליבה הפלילי - ובדקה האם נקבעה הלכה משפטית חדשה בסוגיה זו. נאור קבעה כי גם אם קיימת הלכה חדשה היא אינה מצדיקה דיון נוסף. עם זאת, הסבירה נאור כי אין ויכוח על הלכה עקרונית חדשה בפסק הדין.

 

הנשיא השמיני יידרש כעת להודות בעבירות מין, אך קלות בהרבה מאלו שיוחסו לו תחילה: המדובר רק במעשים מגונים תוך הפעלת אמצעי לחץ ובהטרדה מינית של שתיים מן המתלוננות נגדו. השופטים לא יתייחסו כלל לתלונות האחרות, אשר לא נותרו בכתב האישום הסופי.

 

לקראת המשפט הכינה אחת המתלוננות - א' ממשרד התיירות - תצהיר, בו

היא טוענת כי במעשיו גרם לה קצב טראומה חמורה, ממנה היא סובלת עד עצם היום הזה. בעקבות התצהיר החליטו פרקליטיו של קצב לחקור אותה; בא-כוחה הבהיר בתגובה כי "יש לה הרבה מה לומר".

 

כזכור, לפני כחודש אישר בית-המשפט העליון - ברוב של שלושה שופטים מול שניים, כאשר הנשיאה דורית ביניש בדעת המיעוט - את הסדר הטיעון עם קצב. אחת הסוגיות שנותרו עדיין במחלוקת, ויוכרעו בבית-משפט השלום, היא הקלון שבעבירות: אנשי קצב איימו כי יחזור בו מהסדר הטיעון, אם יימצא שאכן היה בהן קלון.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קצב בימים ממלכתיים יותר
צילום: חגי אהרון
מומלצים