שתף קטע נבחר

פרס לתלמידים: "להפסיק לזלזל בחרדים"

תלמידים העלו הבוקר בפני הנשיא את סוגיית אי-גיוס החרדים לצה"ל והוא קרא להכניס אותם ואת הציבור הערבי למעגל העבודה - "מה שיוביל לקירוב אמיתי"

חרדים שימו לב: נשיא המדינה, שמעון פרס, ערך היום (ב') סיור ממלכתי ברחובות במהלכו נשאל על ידי קבוצת תלמידים בנוגע לגיוס של תלמידי ישיבות לצה"ל. הנשיא השיב לתלמידים כי "צריך להפסיק לזלזל בחרדים". לדבריו, "במקביל צריך להכניס לתוך מעגל העבודה גם את הערבים וגם את החרדים על מנת שיוכלו להשתלב בחברה וגם במעגל התעסוקה. זה מה שיוביל לקירוב אמיתי".

 

הנשיא ביקר גם בחברת אלביט מערכות אלקטרואופטיקה, כדי לעקוב מקרוב אחר הפיתוחים החדשניים ביותר של ישראל כנגד איומי הטרור. בתום הביקור אמר הנשיא כי "מדינות רבות בעולם נתונות תחת איומי טרור. הטרור אינו בעיה של ישראל ושל יהודים בלבד, אינך בטוח בעולם גם אם אתה אמריקני, צרפתי או שווצרי, אך אני יכול לומר כי ישראל פועלת לתת את מרב הביטחון לאזרחיה ומיטב המוחות והפיתוחים הטכנולוגים בתחומי ביטחון, הלחימה בטרור והגנת גבולות, יוצאים מכאן, מישראל, אל העולם כולו".

 

הכי "יהודי"

יצויין כי ערב הבחירות לנשיאות המדינה קבע סקר ynet-גשר  כי "שמעון פרס הוא המקורב ביותר מהמועמדים ליהדות". בתשובה לשאלה "מי מהמועמדים לנשיאות המדינה הוא לדעתך הכי קרוב ליהדות?" נקבו 55% מהנשאלים בשמו של זקן המועמדים, השר שמעון פרס. 39% סבורים שח"כ ראובן (רובי) ריבלין קרוב יותר, ורק 6% בחרו בח"כ קולט אביטל, מועמדת מפלגת העבודה.  

 

מפילוח להגדרות דתיות עולה כי הציבור הדתי והחרדי ראה בריבלין קרוב יותר ליהדות - 72% ו-57% (בהתאמה), בעוד שהנשאלים החילונים והמסורתיים מבכרים את המשנה לראש הממשלה - 66% ו-54%. 8% מהמסורתיים בחרו בקולט אביטל, יותר מכל מגזר אחר. ניתוח נוסף של הנתונים מגלה שדווקא הצעירים סבורים יותר מאחרים כי פרס הוא הקרוב ביותר ליהדות. 62% מהנשאלים בגילאי 18-24 בחרו בו, כשגילאי 55-64 מתקשים להכריע ומעניקים 47% לשני המועמדים המובילים. ביתר קבוצות הגיל זוכה המשנה לראש הממשלה לרוב שנע בין 50% ל-61%.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים