שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בעלי מניות בגוגל: להבטיח את חופש הביטוי
  על פי אחת ההצעות, גוגל תתחייב לסטנדרטים מסוימים, בהם התחייבות לא ליישם או להיות מעורבת במהלכי צנזורה במדינות המגבילות את חופש הביטוי ולא לאחסן מידע של משתמשים במדינות אלה. החברה ממליצה למשקיעים להצביע נגד ההצעה

  בעלי המניות של גוגל יציעו כי החברה תנקוט צעדים המיועדים להבטיח את חופש הגישה לאינטרנט בכל העולם ולבחון כל פעולה של החברה בהיבט של זכויות יוצרים. כך על פי מסמך שפירסמו אתמול (ג') הגופים הרגולטורים בארצות הברית.

   

  על פי אחת ההצעות, שתוגש בפגישה השנתית של בעלי המניות ב-8 במאי, 2008, גוגל תתחייב לסטנדרטים מסוימים, בהם התחייבות לא ליישם או להיות מעורבת במהלכי צנזורה במדינות המגבילות את חופש הביטוי ולא לאחסן מידע של משתמשים במדינות אלה. 

   

  גוגל מפעילה בסין מנוע חיפוש בסינית בו חלק מתוצאות החיפוש מצונזרות על פי דרישת הממשל. מדובר בתוצאות המפנות לאתרים שאינם עומדים בקנה אחד עם עמדת הממשלה.

   

  על פי הצעה נוספת, החברה תקים מועצה למען זכויות אדם שתבחן את השלכות המדיניות של גוגל בהקשר של חופש ביטוי ופגיעה בזכויות אדם בכל העולם. גוגל מסרה בתגובה כי מועצת המנהלים של החברה ממליצה למשקיעים להצביע נגד שתי ההצעות. החברה תבקש מהמשקיעים להצביע בעד אותו הרכב של 10 חברי דירקטוריון לשנה נוספת.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "בעלי מניות בגוגל: להבטיח את חופש הביטוי"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים