שתף קטע נבחר

רב ב"מרכז הרב": "להילחם באויב בסגנונו"

הרב חיים שטיינר נשאל מהו הלקח הנלמד מהטבח בישיבתו וציטט את הרב קוק: "להפיל פחד על הפראים גם על ידי הנהגות אכזריות". וגם: העם שמולנו הוא אויב ואין לנהוג כלפיו "מוסריות יתר מזוייפת"

"הדרישה למוסריות יתר כלפי אויב הינה גישה מוסרית מזויפת. גישה זו מנוגדת לדעת תורה וגורמת לשפך דם יהודי" – כך קובע הרב חיים שטיינר, מבכירי הרבנים בישיבת 'מרכז הרב', במאמר שפרסם בעקבות רצח שמונת תלמידי הישיבה. לפיכך סבור הרב כי יש לראות בעם הפלסטיני אויב ולהילחם בו גם ב"הנהגות אכזריות".

 

במסגרת הבמה התורנית של עלון תנועת "קוממיות" שיפורסם בשבת, נשאלו שלושה רבנים "מהו הלקח הנלמד מהטבח בישיבת 'מרכז הרב'?". הרב שטיינר, מוותיקי המלמדים בישיבה, ענה: "עלינו לדעת שהעם העומד מולנו מבקש להשמיד להרוג ולאבד את כל היהודים. הוא מכריז בגלוי על כוונתו זו ומחנך את בניו, מקטן ועד גדול, לחסל את ישראל. עלינו לראותו כאויב". לדבריו, "עלינו להילחם בסגנון שהאויב נלחם עמנו. זוהי מלחמת מצווה, ויש להיכנס אליה גם אם הדבר כרוך בפיקוח נפש".

  

הרב שטיינר, הנחשב לסמן ימני בין רבני 'מרכז הרב', מבסס את עמדתו על דברים שכתב מייסד הישיבה, הרב אברהם יצחק קוק, ומצטט: "בשעה שהשכנים כולם זאבי ערב ממש... מוכרח מאד גם להפיל פחד על הפראים גם על ידי הנהגות אכזריות". עוד הוא מסביר כי כל מלחמה נגד עם ישראל היא מלחמה נגד הקב"ה, ועל כן היא מוגדרת בביטוי "קידוש השם". 

 

לקח נוסף אותו לומד הרב שטיינר מהאירוע בספריית הישיבה הוא הצורך לשמר את אחדות העם, כפי שבאה לידי ביטוי בימים שלאחריו ("עם ישראל כולו, מקצה העולם ועד קצהו, התעורר והשתתף עמנו באבל הנורא"). הוא קרא לציבור "להתפלל ולפעול להקמת ממשלה שתרים את כבוד ישראל המושפל ותשלוט באויבינו ביד רמה" וכן "להגביר את הקשר שלנו לכל חלקי ארץ ישראל". 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים