שתף קטע נבחר

AMD מציגה: שבעה מעבדי Phenom משופרים

AMD מציגה שלושה קווים חדשים של מעבדי Phenom בעלי ביצועים משופרים ותמחור אגרסיבי. וגם: המעבדים התלת-ליבתיים הראשונים מגיעים לשוק; מעבד Quad חסכוני בחשמל

חברת AMD הכריזה הבוקר (ה') על 7 מעבדים חדשים ממשפחת Phenom. ביניהם: גירסאות משופרות של המעבדים שהושקו בנובמבר; שני דגמים ראשונים של Phenom X3, הגירסה התלת-ליבתית של המעבד; ומעבד ארבע-ליבתי בעל צריכת חשמל נמוכה.

 

לדברי AMD, הדגמים החדשים של Phenom משלימים את פלטפורמת Spider והופכים אותה תחרותית ומשתלמת עבור רוב פלחי השוק. לטענת החברה, מעבדים אלו מציגים ביצועים עדיפים על מעבדי אינטל בעלי תמחור דומה.

 

ככל שניתן לקבוע, המעבדים החדשים עדיין לא מציבים איום על המעבדים החזקים והיקרים יותר במשפחת Core 2 של אינטל. לעומת זאת, הם יעניקו ל-AMD אפשרות טובה יותר להתחרות באינטל על שווקי הביניים (מחשבים ברמת מחיר של 500-1300 דולר לערך).

 

ביצועים משופרים, תמחור אגרסיבי

ארבעה מבין המעבדים החדשים שהוכרזו הם דגמים ארבע-ליבתיים (Quad Core) שמסומנים 9x50 (לדוגמא Phenom X4 9550 שיחליף את דגם Phenom X4 9500). הדגמים הללו מבוססים על גירסה מתוקנת של ליבת המעבד (B3 Revision) שפותרת את הבאג של Phenom שעיכב עד כה את חדירתו לשוק.

 

התוצאה אמורה להיות ביצועים גבוהים בשיעור ממוצע של 12% מהדור הקודם של Phenom עבור אותה מהירות שעון. הדגם המהיר ביותר גם מסופק במהירות שעון של 2.5GHz, לעומת 2.3GHz בדור הקודם.

 

השיווק של מעבדי Phenom X4 9x50 יחל במהלך השבועיים הקרובים, במחירים של 195-235 דולרים (באלפי יחידות). לשם השוואה, המחיר הנוכחי של Core 2 Quad Q6600 הוא כ-250 דולר, ולטענת AMD לפחות שניים מארבעת המעבדים הללו יהיו מהירים ממנו.

 

הדגם התלת-ליבתי הראשון שיגיע לשוק, במחשבי מותג שישווקו בארה"ב החל מהשבוע הבא, הוא Phenom X3 8600 (מהסימון שניתן לו אפשר לנחש שהוא מבוסס על הליבה הישנה). שני הדגמים הבאים (X3 8450/8650 במהירות 2.1/2.3GHz) יגיעו לשוק בתוך כשלושה שבועות ויעלו 160 ו-180 דולר בהתאמה. לטענת AMD הם יציעו ביצועים גבוהים משמעותית מדגמי ה-Core 2 Duo בעלי תמחור דומה.

 


השוואה בין ביצועי המעבדים החדשים של AMD למעבדים ה"מקבילים" של אינטל (בתכלת). המקור: מצגת של AMD.

 

 

וגם: שני מעבדים מיוחדים

ההכרזה כוללת עוד שני מעבדים "מיוחדים". הראשון והמהיר ביותר בהכרזה הוא Phenom X4 9850, דגם Black Edition שניתן להאיץ למהירויות שעון גבוהות יותר מתדר ה-2.5GHz בו הוא מסופק (להזכיר, מחשבים עם מעבדים או כרטיסים גרפיים של AMD מסופקים היום עם תוכנה שמאפשרת לבצע OverClocking בקלות, גם למי שלא עשה זאת בעבר).

 

המעבד המיוחד השני הוא Phenom X4 9100e, מעבד ארבע-ליבתי במהירות שעון מופחתת (1.8GHz) והספק של 65 וואט בלבד (לעומת 95-130 וואט במעבדים ארבע-ליבתיים אחרים של אינטל ו-AMD).

 

"הפתרון המשתלם ביותר"

בוועידה טלפונית לעיתונאים שהתקיימה אתמול (ד') אמרה לזלי סובון, מנהלת מוצר בחברה: "Phenom X4 9100e הוא מעבד ראשון מסוגו בתעשייה וראשון בסדרה ארוכה של מעבדים, כולל דגמים דו-ליבתיים ותלת-ליבתיים, שיוכרזו בהמשך השנה. מעבדי Phenom החסכוניים (Power Efficient) ישמשו יצרנים כדי לבנות מחשבים קטנים, שקטים ומעוצבים יותר".

 

על שאר המוצרים בהכרזה אמרה סובון: "המעבדים החדשים שלנו הופכים את פלטפורמת Spider לפתרון המשתלם ביותר למשחקים, וידאו באבחנה גבוהה ושימושים אחרים בהם חשוב השילוב בין ריבוי-ליבות וביצועים גרפיים גבוהים".

 

"משתמשים עם דרישות גבוהות יותר יכולים לקבל עכשיו מעבד Phenom ארבע-ליבתי עם ערכת השבבים AMD 790X וכרטיס גרפי מסדרת Radeon HD 3000. משתמשים עם דרישות נמוכות יותר או תקציב מוגבל יותר, יוכלו לקחת מעבד דו-ליבתי או תלת-ליבתי עם ערכת השבבים AMD 780 ולקבל מחשב זול שמציג וידאו HD ומריץ את כל המשחקים החדשים... המעבר מ-Dual Core ל-Triple Core יספק תוספת ביצועים של 20 אחוז ויותר בשימושים האלה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים