שתף קטע נבחר

גוגל ישראל בשחור - מהלך חוסך חשמל?

כאות הזהדות ל"שעת כדור הארץ" החשיכה גוגל את עמוד הבית שלה, אך באותה נשימה החברה מצטטת מחקר הטוען כי החשכה כזאת תתרום הגברת השימוש באנרגיה

אתר גוגל בגירסתו העברית הוחשך היום (ה') לאות הזדהות עם שעת כדור הארץ שתחל ב-8 בערב. בזמן זה נקראים תושבי תל אביב לכבות את האורות למשך שעה בשביל לחסוך באנרגיה - במסגרת קמפיין עולמי שיתקיים במהלך סוף השבוע לחסכון באנרגיה וצמצום פליטת גזי חממה.

 


 

חוסך או מגביר שימוש באנרגיה?

לפני כשנה הוקם אתר בשם Blackle שהציג את גוגל בשחור, במטרה לחסוך בחשמל (על ידי נטרול התאורה הלבנה על גבי כל העמוד), אך התברר כי האתר לא ממש חוסך חשמל לגולשים. כעת, עמוד הבית של גוגל (ורק הוא) מופיע כולו בשחור, במקום הצבע הלבן הרגיל. מכיוון שאין בכך חסכון אמיתי – מדובר בהבעת הזדהות עם הקמפיין העולמי, ובמטרה "לעורר מודעות גלובלית לשימור אנרגיה".

 

אלא שלא בטוח שמדובר בצעד הנכון מבחינת גוגל. החברה בעצמה מסבירה כי "אנו מחוייבים להפחתת ההשפעה על התחממות כדור הארץ על ידי קידום שימור אנרגיה, אך אין ראיות לכך ששינוי קבוע לרקע שחור יהווה תרומה לסביבה או למשתמשים שלנו".

 

זאת ועוד, בפוסט בבלוג של החברה נכתב כי על פי מחקר שנעשה בנושא, השחרת אתרים עשויה דווקא לגרום לצריכה מוגברת של חשמל במסכים שטוחים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים