שתף קטע נבחר

ניצחון לפרץ: בחירות למוסדות העבודה - עד יוני

השופט קיבל את עתירתם של תומכי עמיר פרץ, שטענו כי אהוד ברק מסרב לקיים בחירות למוסדות המפלגה - וקבע כי יש לערוך אותן עד ה-30 ביוני. מקורבים למזכ"ל המפלגה אמרו כי הם שוקלים לערער על ההחלטה

ניצחון לעמיר פרץ בקרב מול אהוד ברק במפלגת העבודה: בית משפט המחוזי בתל-אביב הורה היום (א') למזכ"ל מפלגת העבודה, ח"כ איתן כבל, לקיים בחירות למוסדות המפלגה עד סוף חודש יוני.

 

בית המשפט דן בנושא בעקבות עתירה שהגישו אנשיו של פרץ לפני כמה חודשים, בדרישה לקיים את הבחירות למוסדות בהקדם האפשרי, מפני שברק מסרב לקיימן. יצויין כי כבל וברק מנסים זה זמן רב לדחות את הבחירות למוסדות, בין היתר למועצות הסניפים, ועידת המפלגה ומרכזה, ואף התעלמו מהחלטה של המוסד לבירור עתירות של המפלגה בנושא. מקורבים לכבל ציינו כי הם מכבדים את החלטת בית המשפט, אולם הם שוקלים לערער עליה.

 

השופט יהודה זפט כתב בהחלטתו כי על כבל וברק לכנס בתוך עשרה ימים את מרכז המפלגה, על מנת לאשר את תקנון הבחירות. כמו כן, קבע השופט כי מועד הבחירות יפורסם תוך עשרה ימים, והן יתקיימו לפני ה-30 ביוני.

 

לדברי השופט זפט, שמתח ביקורת חריפה על הנהגת המפלגה, "זכותם הבסיסית של המבקשים (אנשי פרץ - א.ש) נפגעה כתוצרה מכך שהמשיבים (ברק וכבל - א.ש) לא קיימו את החובה לכנס את הוועידה במועד ולקיים במועד המתבקש מהחוקה את הבחירות למועצות הסניפים... המשיבים העלו כנגד התובעים טענות נוספות, אשר לא ראיתי בהן אלא אמתלות להתחמקות מקיום החלטות המוסד לבירור עתירות".

 

לבחירות למוסדות המפלגה משמעות פנימית רבה, שכן פרץ ואנשיו מאמינים כי יצליחו להגדיל את כוחם במוסדות מכעשרה אחוז כיום, לכשלושים אחוז לאחר הבחירות. יו"ר העבודה לשעבר סבור כי אחת הטעויות הגדולות שעשה לאחר שנבחר לעמוד בראשות מפלגת העבודה, היתה אי בחירת מוסדות חדשים. פרץ אף העריך כי לו היה מחליף את המוסדות, היה יכול לשלוט ביתר קלות במפלגה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרץ דרש בחירות למוסדות
צילום: גיל יוחנן
ברק. סירב לקיים הבחירות
צילום: דניאל בר און/ג'יני 5
מומלצים