שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  המשטרה הקפיאה את השימוש במכמונת לייזר
  בעקבות תאונה שבה נפצע שוטר שהפעיל מכמונת מהירות, הורה ראש אגף התנועה להקפיא את השימוש בממל"ז עד לקבלת ממצאי התאונה מקצין בודק. מחר, כשיתקבלו התוצאות, יוחלט מה יהיה גורל מד המהירות

  משטרת התנועה הקפיאה היום (א') את השימוש במכמונות הלייזר, לאחר שביום חמישי נפצע שוטר שהפעיל את מד המהירות בתאונה בכביש החוף, סמוך למעגן מיכאל, לאחר שרכב פגע בו. מצבו של השוטר קל-בינוני.

   

  דובר משטרת התנועה, רב-פקד דורון בנאמו, אמר ל-ynet: "בכל תאונה שבה נפגע שוטר ממנים קצין בודק. במקרה הזה נבדק גם נושא הפעלת המכשיר - האם הוא היה נכון או לא. לכן ראש אגף התנועה הורה להקפיא את השימוש בממל"ז עד להבאת הממצאים של הקצין הבודק. מחר יוצגו המסקנות של הקצין פני ראש אגף התנועה ואז תתקבל החלטה נוספת". 

   

  התאונה אירעה ביום חמישי סמוך ל-15:00, מדרום לקיבוץ מעגן מיכאל, במסלול מכיוון צפון לדרום. השוטר, שהפעיל מד מהירות לייזר, הבחין ברכב שנסע בנתיב השמאלי ואותת לו לעצור. מחקירה ראשונית של המשטרה עולה, כי הרכב עצר על הנתיב השמאלי, ואז הורה לו השוטר לפנות ימנה ולרדת לשולי הכביש. בשלב זה הגיע רכב שנסע בנתיב הימני של הכביש ובניסיון להימנע מתאונה, סטה ימינה ופגע בשוטר.

   

  בשנים האחרונות התעוררה השאלה של אמינות מכשירי הלייזר, אך חודש שעבר אישרה הכנסת בקריאה ראשונה, הצעת חוק של משרדי התחבורה והמשפטים, לפיה כל מכשירי האכיפה שמפעילה משטרת התנועה יוכרו כאמינים בבתי המשפט. המשמעות המיידית: כל מדידה שמבצעים מכשירים אלה תזכה למעמד של ראייה, שאין לערער על אמינותה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מכמונת לייזר. ארכיון
  צילום: דייגו מיטלברג
  מומלצים