שתף קטע נבחר

ברק: הפרישה קרובה ממה שאתם חושבים

שר הביטחון, אהוד ברק, נפגש עם נציגי משפחות שכולות, שמע את טענותיהם, והשיב: "אני מסכים איתכם שבגין המסקנות ראש הממשלה היה צריך לקחת אחריות וללכת הביתה בזמן הקרוב". כאשר נשאל על-ידי ההורים על עיתוי הפרישה, הוסיף: "יותר קרוב ממה שאתם חושבים". מקורבי אולמרט לא נשארו חייבים: "אם הוא רוצה לפרוש, שיפרוש"

האם זה תחילתו של משבר קואליציוני חדש? בפגישה עם נציגי הורים שכולים ממלחמת לבנון השנייה, שיגר שר הביטחון, אהוד ברק, מסר שעשוי לקצר את ימיה של ממשלת אולמרט. ברק אמר להורים שהגיעו אתמול (יום א') ללשכתו בתל-אביב: "אני מסכים איתכם שבגין המסקנות, ראש הממשלה היה צריך לקחת אחריות וללכת הביתה בזמן הקרוב". כך סיפר ל-ynet דוד איינהורן, אחד ההורים שהיה בפגישה. מקורבי אולמרט לא נשארו חייבים: "אם הוא רוצה לפרוש שיפרוש"

 

דוד איינהורן סיפר כי הוא וההורים הנוספים שאלו את ברק מתי המועד המדויק שבו הוא מתכנן לפרוש מהממשלה: "הוא לא רצה לנקוב בזמן כמה שלחצנו אותו, שאלנו אותו אם בעוד שנה או שנתיים והוא ענה 'יותר קרוב ממה שאתם חושבים'". בפגישה השתתפו עוד מספר הורים שכולים, בהם משה מוסקל ואריאלה גולדמן.

 

בלשכת ראש הממשלה סירבו להתייחס לדבריו של ברק בפגישה עם ההורים השכולים, אך מקורבים לאולמרט אמרו ל-ynet: ''אי אפשר להבין מה ברק רוצה. ההתנהלות שלו תמוהה. הוא יצא מוינוגרד ומזה שנשאר בממשלה בצורה טובה. למה הוא מעלה את זה שוב, ונותן לכתומים לדברר אותו? מוזר שאין לברק אף אחד שיגיד לו מה לעשות. אם הוא רוצה לפרוש שיפרוש. למה הוא מעביר מסרים דרך ההורים השכולים?'' בלשכת ברק ציינו כי ''אין שום דבר חדש במה שאמר בפגישה. ברק כבר הביע דעתו על מסקנות וינוגרד מול המצלמות''.

 

הפגישה נערכה באווירה קשה, כפי שסיפר אביו של יהונתן איינהורן ז"ל: "לא הייתי מרוצה. שר הביטחון, אם הערכים מאוד חשובים לו, היה צריך לומר שהוא מקבל את דעתנו ועוזב את הממשלה. אני מצפה משר הביטחון,  אם המדינה חשובה לו שיעשה מעשה במהירות האפשרית ומבחינתי זה מחר בבוקר. אי אפשר לתת למדינה לדשדש עם ספינים כמו בקרקס".

 

משה מוסקל, אביו של רפנאל שנפל במלחמה האחרונה, סיפר כי ההורים רצו לצאת בהודעה משותפת עם ברק לפיה הוא יפרוש מהממשלה סביב יום העצמאות ה-60. "הוא אמר שלמרות שברמה הערכית הוא חושב כמונו, הוא לא יכול להצטרף. הפגישה איכזבה, כי מצד אחד בידיו הדרך לשים סוף לממשלה הזו, מנגד הוא השאיר תקווה".  

 

מוסקל הוסיף: "אם אני פרשן לענייני ברק, אז הוא הולך על פשרה צולעת. הבחירות לא יהיו עוד חודשיים אבל לא גם בעוד שנתיים. הוא יקבע משהו באמצע, ובאמצע זו פשרה צולעת. כל יום שעובר חבל על הזמן. יש מה לעשות".


פורסם לראשונה 30/03/2008 21:52

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בדרך למשבר? אולמרט וברק
צילום: גיל יוחנן
משה מוסקל
צילום: גיל יוחנן
דוד איינהורן
צילום: גיל יוחנן
מומלצים