שתף קטע נבחר

מזוז לא יחקור את מסעות נתניהו ללונדון

עוזרו של היועץ המשפטי לממשלה מבהיר כי "מבלי להידרש להיבטים הציבוריים או האתיים של העניין", לא תיפתח חקירה נגד יו"ר האופוזיציה

היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, הודיע היום (ב') כי אין בכוונתו לפתוח בחקירה נגד יו"ר האופוזיציה, ח"כ בנימין נתניהו, בעניין הוצאות נסיעתו ללונדון בזמן מלחמת לבנון השנייה.

 

במכתב של עוזרו הבכיר של מזוז, עו"ד רז ניזרי, נכתב: "לאחר עיון בפנייה ובפרסומים הרלבנטיים, לא נמצא שיש בדברים תשתית עובדתית אשר תצדיק נקיטת הליך פלילי נגד ח"כ נתניהו, וזאת, כמובן, מבלי להידרש להיבטים הציבוריים או האתיים של העניין".

 

לפני שבועיים פנה ח"כ יואל חסון (קדימה) ליועץ המשפטי לממשלה לבדוק את פרטי הפרשה שנחשפה בערוץ 10, על פיהם הוציא הזוג נתניהו 131 אלף שקל במסגרת מסע הסברה בבריטניה בזמן המלחמה.

 

חסון מתח ביקורת על נתניהו במכתב ששלח למזוז, בו כתב כי "ההיסטוריה היהודית מכירה היטב את מסעותיו של בנימין מטודלה שגם הונצחו בספר 'מסעות בנימין', אך דומה שח"כ נתניהו שכלל עד מאד את יצר המסעות של אותו חוקר יהודי נודע, ו'מסעות בנימין מרחביה' מתאפיינים בתענוגות והוצאות בלתי נתפסות ובלתי מתקבלות על הדעת, אשר מעל כולם מרחפת השאלה המציקה מי בדיוק משלם עבורם".

 

נתניהו עצמו, שהגיש תביעת דיבה נגד ערוץ 10אמר ל-ynet: "מה שיש כאן זו רדיפה פוליטית. רודפים אותי בניסיון למנוע מהליכוד וממני להגיע להנהגת המדינה כפי שרוצה רוב העם. הדיווחים של ערוץ 10 רצופים דברי כזב וסילוף מגמתי במגמה לפגוע בליכוד באמצעות פגיעה בי וברעייתי. במהלך הנסיעה פעלתי למען ישראל מבוקר עד ערב, במתן ראיונות, בפגישות עם עיתונאים ועם מנהיגים ועורכים - במטרה להדוף את התעמולה הערבית. השהות שלנו בלונדון לא עלתה לישראל אפילו שקל אחד ומומנה כולה על ידי ה"בונדס" והקהילה היהודית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ נתניהו. לא ייחקר
צילום: עופר עמרם
מומלצים