שתף קטע נבחר

העבודה: ביה"ד ידון בעתירה להדחת ברק וכבל

המוסד לבירור עתירות של המפלגה פנה לבית הדין העליון של המפלגה בבקשה שיפתח בדיונים להדחת יו"ר העבודה והמזכ"ל מהמפלגה בטענה כי ביזו את ההחלטות בסוגיית הבחירות למוסדות העבודה. "יש מחיר כבד למי שעושה מההחלטות וההוראות האלה חוכא ואיטלולא"

חוסר השקט במפלגת העבודה נמשך: המוסד לבירור עתירות של המפלגה פרסם הלילה (ג') החלטה לפיה על בית הדין העליון של העבודה לפתוח בדיונים להדחתם של יושב הראש, השר אהוד ברק, והמזכ"ל, ח"כ איתן כבל, מהמפלגה.

 

ההחלטה התקבלה בעקבות עתירה שהגיש חבר לשכת העבודה, דני כהן, בדרישה להדיח את כבל כיוון שלא יישם את החלטות המוסד לבירור עתירות בסוגיית הבחירות למוסדות המפלגה. יצויין כי המוסד לבירור עתירות פרסם בעבר החלטות בנוגע למועד שבו אמורות להתקיים הבחירות, אולם כבל וברק התעלמו מהחלטות אלה באלגנטיות. 

 

בהחלטת המוסד לבירור עתירות נכתב בין היתר, כי על מזכירות המוסד לבירור עתירות לפנות לבית הדין מאחר שכבל וברק "ביזו את ההחלטות, פגעו בדמוקרטיה עליה מושתתת העבודה והפכו את הוראות החוקה לפלסתר. יש מחיר כבד למי שעושה מההחלטות וההוראות הנ"ל חוכא ואיטלולא". ח"כ כבל מסר בתגובה כי בכוונתו לערער.

 

ההחלטה נגד יו"ר העבודה ומזכ"ל המפלגה באה שעות ספורות לאחר עימות חריף ביותר שפרץ בישיבת סיעת העבודה, בין יושב הראש לשעבר, ח"כ עמיר פרץ, לבין ברק. פרץ תקף את שר הביטחון ואמר לו: "אתה מנותק מהמציאות. יש לך אובססיה להיות ראש ממשלה אבל אין לך אג'נדה. מהי האג'נדה הכלכלית שלך? מהי האג'נדה החברתית שלך? מהי האג'נדה המדינית שלך? לא השכלת לשמור על ההישגים הקואליציוניים שאני הישגתי. כדאי לך להפסיק להיות מנותק ולהתחיל להיוועץ באנשי השטח הטובים שיש למפלגה הזו ברחבי הארץ".

 

ברק לא נגרר להאשמות, והשיב: "עמיר, השתכנעתי סופית שאין לי סיכוי להתחרות איתך בפאתטיות, ולכן לא אגיב לנאום ולא אחלק ציונים. כל חבר ישפוט. אני לוקח ברצינות את השליחות שהוטלה עליי להחזיר את המפלגה להובלת המדינה, ואני נחוש לעשות זאת איתך או בלעדיך. יש מעט מאוד אנשים בזירה הישראלית שעשו בשביל להשיג שלום, כולל לקחת סיכונים, ולא רק דיברו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק. החוקה - פלסתר
צילום: רויטרס
התעלם. כבל
צילום: עופר עמרם
צילום: בן לם
כהן. לקיים הבחירות למוסדות
צילום: בן לם
מומלצים