שתף קטע נבחר

כתב אישום: האם מבית-שמש הטיחה בתה בשיש

האם מואשמת כי התעללה ב-12 ילדיה והתעלמה מגילוי עריות בין האחים במשך שנים: "הילדים קיימו יחסי מין וביצעו זה בזה מעשי סדום, בעיקר כאשר נעלה אותם מחוץ לבית במחסן. היא הכתה אותם במערוך, במקרה אחד כיבתה גפרור על בנה". הדיון בהארכת מעצרה נדחה למחר

בבית המשפט המחוזי בירושלים הוגש הבוקר (ג') כתב אישום נגד אם המשפחה מבית-שמש, שנאשמת כי התעללה ב-12 ילדיה והתעלמה מגילוי עריות בין האחים. כתב האישום מגולל מסכת התעללות והזנחה לאורך שנים רבות, ומחולק לסעיפים הנוגעים כל אחד לילד אחר. סעיפי האישום הם התעללות בקטין ותקיפה בנסיבות מחמירות.

 

על אחת הבנות נכתב כי האם "נהגה להכות את בתה, בין היתר באמצעות חגורה או מקל. במקרה מסוים היכתה הנאשמת את בתה בפניה בעזרת מערוך, וגרמה לה לחבלה באפה. במקרה שני הטיחה הנאשמת את בתה לעבר שיש המטבח וגרמה לה לחבלה בפניה. כן נהגה הנאשמת לעיתים להעיר אותה בבוקר על ידי שפיכת מים עליה. במקרה מסוים גזרה הנאשמת את שיערה של בתה כעונש".


האם הסתירה את פניה גם בדיון הבוקר (צילום: גיל יוחנן)

 

ביחס לאחד הבנים נכתב: "היא נהגה להכותו בין היתר באמצעות מקל, חגורה, מערוך או כבל חשמל. כאשר חשבה כי בנה איחר לחזור לביתו, נעלה האם את דלת הבית, והוא נאלץ לישון מחוץ לבית. במקרה אחד כיבתה הנאשמת גפרור על חזהו של הבן. על מנת שלא ישחק כדורגל, שפכה הנאשמת אקונומיקה על כפפות שוער שהיו לו".

 

עוד נכתב כי, "כפועל יוצא מהתנהגותה של הנאשמת נגרמה לילדיה מצוקה נפשית רבה. בין היתר השתתפו חלק מילדי המשפחה בסדרה של מעשי גילוי עריות אשר ביצעו בינם לבין עצמם, ואשר במהלכה בוצעו המעשים הבאים: קיימו יחסי מין וביצעו מעשים מיניים, נגעו נגיעות בעלות אופי מיני אחד בשני, ביצעו מעשי סדום, בעיקר כאשר שהו במחסן בעת שהנאשמת נעלה אותם מחוץ לביתם". 

 

במקביל, הובאה הנאשמת לאולמו של השופט אהרון פרקש, לצורך הארכת מעצר. הפרקליטות מבקשת את מעצרה עד תום ההליכים והדיון בעניין, בסיומו תימסר החלטה, נדחה למחר. האב, החשוד שידע על מעללי האם ושתק, נעצר ובהמשך שוחרר למעצר בית שלא בביתו.

 

בעת הארכת המעצר הקודמת של האם, סיפרה חוקרת המשטרה כי האם טענה כי ביצעה את המעשים המיוחסים לה "כי הילדים ביקשו להדגים להם אגדה תנ"כית, שבה בת-שבע קשרה את שלמה לעמוד, והצליפה בו".

 

לגבי גילוי העריות, סיפרה חוקרת המשטרה: "כאשר אין מי שיעזור לילדים, ואין להם למי לדווח - כל מה שנותר להם זה להתנחם אחד בזרועות השני, כפי שעולה מהעדויות".

 עוד סיפרה שהאם נהגה להכות את הילדים כאשר לא שעו לבקשתה לקרוא פרקי משניות. לדברי החוקרת, האם הודתה בחלק ניכר מהחשדות נגדה.

 

החקירה בפרשה החלה לפני כחודש וחצי, בעקבות תלונה למשטרה של אחד הבנים. הנער שהתלונן הוצא מהבית. זמן מה לאחר מכן סיפר אח אחר במשטרה על התעללויות וגילוי עריות בין כמה מילדי המשפחה. אחד הבנים, בן 28, שהודה לטענת המשטרה בבעילת אחותו, שוחרר אתמול ממעצר. בית המשפט קיבל את בקשת הסנגור, שהסביר כ"הוא לא הבין מה אסור", שלא לשלוח את האח למעצר בית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האם הנאשמת, היום בדיון
צילום: גיל יוחנן
מומלצים