שתף קטע נבחר

הקאמבק של פרץ עובר לשטח: יכנס כנס פעילים

לראשונה מזה חודשים רבים יכנס היום פרץ את אנשיו בתל אביב. מטרת האירוע היא להעביר מסר כי יושב ראש העבודה לשעבר ימשיך להיאבק למען מעמדו במפלגה. פרץ: "כל מי שחושב שאני מתכוון לעזוב, יכול לאכול את הכובע"

יומיים אחרי המאבק הקולני בישיבת הסיעה, הקאמבק של עמיר פרץ עובר לשטח: היום (ד') אחר הצהריים, יכנס פרץ את תומכיו בתל אביב להרמת כוסית לקראת חג הפסח. למרות העיתוי החגיגי לא מדובר באירוע תמים אלא בכנס המשמעותי הראשון של פרץ בחודשים האחרונים.

 

בגלל שמדובר באירוע מבחן עבור יו"ר העבודה לשעבר, השקיעו הוא ואנשיו מאמצים רבים על מנת למלא את האולם במאות פעילים. המסר העיקרי שיועבר על ידי אנשי פרץ בכנס הוא "חוזרים בגדול". המחנה של פרץ נפגע, לאחר ההפסד בבחירות האחרונות לראשות המפלגה.

 

פרץ אומר כי בכוונתו להזכיר לכל מי שחשב אחרת , כי הוא נשאר במפלגת העבודה ויילחם על מעמדו ודרכו הפוליטית. "כל מי שחושב שאני מתכוון לעזוב, יכול לאכול את הכובע", אמר פרץ.

 

ביום שני תקף פרץ בחריפות את יו"ר מפלגת העבודה אהוד ברק וכינה אותו אובססיבי ומנותק. למרות זאת היום צפוי פרץ פחות לתקוף את ברק ולהשקיע את רוב נאומו בנושאים אידיאולוגיים. הוא ידבר על המדיניות החברתית והכלכלית של מפלגת העבודה.

 

במישור המדיני ייקרא פרץ למפלגתו להוביל את תהליך השלום ולא להיגרר ימינה. בתחום הפנים מפלגתי הוא צפוי לדרוש את קיום הבחירות למוסדות המפלגה, כפי שקבע בית המשפט המחוזי.

 

במפלגת העבודה התרחשות גוררת התרחשות: ביום שלישי בלילה, פרסם המוסד לבירור עתירות של העבודה החלטה לפיה על בית הדין העליון של המפלגה לפתוח בדיונים להדחתם של יושב הראש, השר אהוד ברק, והמזכ"ל, ח"כ איתן כבל, מהמפלגה.

 

ההחלטה התקבלה בעקבות עתירה שהגיש חבר לשכת העבודה, דני כהן, בדרישה להדיח את כבל כיוון שלא יישם את החלטות המוסד לבירור עתירות בסוגיית הבחירות למוסדות המפלגה. יצויין כי המוסד לבירור עתירות פרסם בעבר החלטות בנוגע למועד שבו אמורות להתקיים הבחירות, אולם כבל וברק התעלמו מהחלטות אלה באלגנטיות.

 

בהחלטת המוסד לבירור עתירות נכתב בין היתר, כי על מזכירות המוסד לבירור עתירות לפנות לבית הדין מאחר שכבל וברק "ביזו את ההחלטות, פגעו בדמוקרטיה עליה מושתתת העבודה והפכו את הוראות החוקה לפלסתר. יש מחיר כבד למי שעושה מההחלטות וההוראות הנ"ל חוכא ואיטלולא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כנס משמעותי. פרץ
צילום: עופר עמרם
פרץ לא יתקוף אותו. ברק
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים