שתף קטע נבחר

מנהיג הרפורמים בארה"ב: האוונגליסטים קיצונים

בנאום מול רבנים בסינסינטי קרא נשיא איגוד הרפורמים בארה"ב ליהודים לא לשתף פעולה עם השדולה האוונגליסטית למען ישראל. הרב אריק יופה אמר כי השדולה "מתנגדת לוויתורים טריטוריאליים למען השלום ומפגינה בוז כלפי דתות אחרות"

נשיא איגוד היהדות הרפורמית בארצות הברית, הרב אריק יופה, קרא ליהודים לא לשתף פעולה עם נוצרים אוונגליסטים. יופה אף קרא לכומר ג'ון הייגי, שעומד בראש השדולה האוונגליסטית למען ישראל - "קיצוני".

 

הרב יופה, העומד בראש הקהילה היהודית הגדולה בארה"ב, אמר כי הייגי וחברי השדולה האוונגליסטית למען ישראל דוחים כל ויתור מצד ישראל בדרך להשיג שלום עם הפלסטינים."כשזה נוגע לפוליטיקה הישראלית-פלסטינית, ג'ון הייגי ושדולתו הם קיצוניים", אמר יופי בנאום שנשא בכינוס של רבנים רפורמים בסינסינטי.

 

"הבוז שהם מפגינים כלפי דתות אחרות ואי-נכונותם המוחלטת להגיע לפשרה טריטוריאלית - כל אלה סותרים את הדרך האמריקנית", הדגיש יופה.

  

לאחרונה, ביקש המועמד הרפובליקני לנשיאות, הסנאטור ג'ון מקיין, וקיבל את ברכתו של הייגי, אך בחודש האחרון הוא העדיף להתרחק מהכומר. זאת, בעקבות הביקורת הציבורת על דבריו בגנות הקתולים. המנהיג הרפורמי גינה בנאומו את עמדותיו של הכומר בכל הנוגע לנצרות הקתולית ולאיסלאם.

  

השדולה האוונגליסטית מתנגדת להחזרת שטחים ותומכת בהתנחלות יהודית בגדה המערבית. הכומר הייגי אף נחשב לגורם חשוב בהגדלת התמיכה הכספית והמדינית של וושינגטון בישראל. הקשר עימו מעורר מחלוקת בקרב יהודי ארה"ב, אך למרות זאת החליטה השדולה למען ישראל בוושינגטון (איפא"ק) לאפשר לו לנאום בכינוס השנתי האחרון שלה.

 

איגוד היהדות הרפומית כולל יותר מ-900 בתי כנסת ברחבי צפון אמריקה. ארגון הגג של הנוצרים למען ישראל מקיף לפחות 30 מיליון אוונגליסטים אמריקנים.

 

מייס "הקרן ההומניטארית לעזרה למדינת ישראל", ג'ואל רוזנברג, אמר בתגובה: "האוונגליסטים רואים עצמם מחוייבים לקיומה ולביטחונה של מדינת ישראל. אנו מאמינים כי ירושלים היא בירתה הטבעית של המדינת היהודית ורואים חשיבות עליונה בחיזוקה של מדינת ישראל בשעותיה הקשות, ובמלחמה המשותפת במתנגדיה ובאויביה. תמיד תמכנו במדינת ישראל בימים קשים והשבוע אנו מארגנים בירושלים כנס לציון 60 שנה למדינת ישראל, בו ישתתפו מעל 3,000 מנהיגי קהילות אוונגליסטיות מארה"ב וקנדה. אנחנו אוהבים את מדינת ישראל ואת העם היהודי באהבה ללא תנאים ונמשיך לעזור ולסייע לה ככל יכלתנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
מתנגד לשיתוף פעולה. הרב יופה
צילום: זום 77
מומלצים