שתף קטע נבחר

אולמרט יבחן האפשרות לצירוף מרצ לממשלה

גורמים בלשכת ראש הממשלה מספרים כי אולמרט יכנס בשבוע התייעצות כדי לבחון את האפשרות להרחיב את הקואליציה ולמנות שר תיירות חדש. במרצ דוחים את הדיווחים: "הסיכויים שנצטרף לממשלה נמוכים מאוד"

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, יכנס בשבוע הבא התייעצות, במהלכה ידון באפשרות להרחיב את הממשלה ולמנות שר חדש למשרד התיירות. גורמים בלשכת אולמרט ציינו הערב (יום ו') כי ראש הממשלה יבחן את האפשרות לפתוח במשא ומתן עם מרצ בניסיון לצרפה לממשלה.

 

בכירים במפלגת השלטון אמרו כי אולמרט ואנשיו יבחנו בנוסף את האפשרות לצרף את יהדות התורה לממשלה. "אם יתברר שאין סיכוי לצירוף יהודת התורה, תחל התייעצות עם מפלגת העבודה ושאר השותפות הקואליציוניות על איוש התיקים והתפקידים הפנוים, ובראשם ועדת הכספים של הכנסת".

 

יו"ר מרצ החדש, ח"כ חיים אורון, אמר בתגובה כי "לפי שעה לא מתנהל משא ומתן, והצטרפותה של מרצ לממשלה אינה עומדת על הפרק". בכירים במפלגה הדגישו כי "הסיכויים להצטרפות מרצ לקואליציה נמוכים מאוד".

 

לדברי הגורמים, "אולמרט צריך לשמור על הקואליציה שלו מימין. אם אנחנו נכנסים, נתבע משא ומתן רציני עם הפלסטינים, לרבות סוגיית ירושלים, ולכן ש"ס לא תוכל לעמוד בזה. אנחנו נתבע גם את פיטורי שר המשפטים פרידמן, וגם זה לא יקרה. לכן, ההצטרפות שלנו לא עומדת על הפרק. אם אולמרט יעשה משהו משמעותי בתחום המדיני, ממילא יש לו את מרצ תומכת מבחוץ".

 

אנשיו של ראש הממשלה כבר קיימו מגעים בחודשים האחרונים עם יהדות התורה, אולם ללא הצלחה. לאחרונה אמרו בכירים במפלגה החרדית כי אין בכוונת המפלגה להצטרף לקואליציה בשלב זה. מלבד תפקיד יו"ר ועדת הכספים, אותו מייעדים בעבודה לח"כ אבישי ברוורמן מהעבודה, עדיין לא ברור מי יאייש את תפקיד שר התיירות.

 

בעקבות פרישת ישראל ביתנו מהקאוליציה, נותר התפקיד פנוי עם התפטרותו של חבר הסיעה, יצחק אהרונוביץ'. אולם הממשלה שרויה במצוקה, משום שהתקופה שבה יכול להחזיק אולמרט בתיק מסתיימת בעוד כשבועיים.

 

יו"ר סיעת קדימה, ח"כ אלי אפללו, מקווה לזכות במשרד התיירות, אך בכירים במפלגה הסבירו כי "לפי שעה לא נסגר דבר". יו"ר העבודה, השר אהוד ברק, מתנגד למינוי שר נוסף מקדימה לתפקיד ונראה כי אולמרט יהיה חייב להשקיע מאמצים מיוחדים כדי לדלג מעל המשוכה הפוליטית הזו. אם למרות זאת ימונה אפללו לתפקיד, צפוי ח"כ יואל חסון להתמנות ליו"ר סיעת קדימה וליו"ר הקואליציה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. מחפש ממשלה רחבה
צילום: רויטרס
אורון. לא על הפרק
צילום: עופר עמרם
צילום: אתר הכנסת
אהרונוביץ'. מי יחליף?
צילום: אתר הכנסת
מומלצים